×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
19. jūlijs, 2012
Drukāt

Līvānos “Jūlija” godi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Par godu Līvānu kapelas “Jūlijs” 25 gadu jubilejai klajā nācis kapelas labāko un jaunāko dziesmu albums, bet 20. jūlijā Līvānu pilsētas svētku ietvaros 25 gadu muzicēšanas jubileju kapela atzīmēs vērienīgā koncertā, bet tās vadītājs Jūlijs Stikuts saņems Līvānu Goda pilsoņa apbalvojumu.

 

Savu pirmo dziesmu “Baltās naktis” ar Skaidrītes Kaldupes tekstu kapelas “Jūlijs” vadītājs Jūlijs Stikuts sarakstījis gandrīz pirms pusgadsimta pavasarī, toreiz strādājot Pļaviņu skolā. Tagad šo dziesmu varēs noklausīties īpašā kapelas “Jūlijs” jubilejas izstādē “Jūlijam – 25”, kas kopš pagājušās svētdienas atklāta Līvānu kultūras centra Mazajā zālē, iepazīstinot gan ar kapelas dziedātajām dziesmām, gan vecajiem “štrumentiem”, gan koncertu uzvalkiem, starp kuriem, piemēram, arī 
krekls, kurā kapelas vadītājs kopā ar kolēģiem plūca uzvarētāju laurus Raimonda Paula 1995. gadā rīkotajā “Latvju ziņģē”.

Turpat arī savulaik populāro kāzu medaļu kolekcija – Jūlijs stāsta, ka nospēlēts gandrīz piecsimt kāzās, no kurām iekrājās gandrīz divi simti medaļu ar jaunā pāra iniciāļiem. Sirmais muzikants atminas – pirmās kāzas nospēlētas jau 15 gadu vecumā. “Toreiz īstais muzikants bija “ieķēris” par daudz un aizmidzis, uzzināja, ka spēlēju mājas apstākļos, atnāca garš vīrs, paņēma akordeonu, un es teciņiem vien nopakaļ, rokas, kājas drebēja. Pirmās dziesmas tā trīcēdams arī nospēlēju, bet tad tā lieta aizgāja, vajadzēja pierunāt, lai atpūšos!” stāsta Jūlijs.

 

Kopā ar dzīvesbiedri Helēnu Stikuti un kolēģiem muzikantiem šajos gados muzicēts gan kāzās, gan citos godos. Kapela “Jūlijs” uzstājusies visos starptautiskajos folkloras festivālos “Baltica”, veiksmīgi pārstāvējusi Latviju folkloras festivālos ārzemēs.

 

Ieskaņots ap trīssimt dziesmu, izdots vairāk nekā desmit mūzikas albumu audiokasešu un CD formātos, aptaujāti dziesmu zinātāji daudzviet Latvijā, savākts ievērojams dziesmu pūrs, Jūlijs skaita – ap astoņiem simtiem. “Vienā vakarā neizdziedāsi!” smej muzikants.

Par godu kapelas jubilejas reizei izstādes atklāšanā tika prezentēts arī “Jūlija” sestais kompaktdisks “Gadi virtenē krājas”, kurā iekļautas 22 dziesmas. Gan tādas, kas 25 gadu laikā nav iekļuvušas nevienā ierakstā, gan visu laiku populārākās ziņģes, tostarp arī šā gada Latvijas šlāgeraptaujas dalībnieces, savulaik “Bellaccord” kolekcijās atrodamās “Reiz vecās dzirnavās” un “Latgalē ir skaistas meitas”.

Jūlijs Stikuts atklāj – kapelas jubilejas koncerts iecerēts jo košs un skanīgs. Uz skatuves kāps ne tikai paši gaviļnieki, bet pazīstamā aktiera un šlāgermūzikas pazinēja Gunta Skrastiņa vadībā arī pulks viesu, arī Jūlija Stikuta bijušie audzēkņi – Pļaviņu kapela, Lubānas kapela, kurā muzicē Jūlija mazdēls Ivo Pētersons, uzstāsies arī kapelas draugi, šlāgermūzikas duets Inga un Normunds, sens draugs Andrejs no Cēsīm un viņa muzikantu grupa, dziedot ne vien savas, bet arī “Jūlija” dziesmas. Pazīstamākās no tām, kopskaitā 11, koncerta apmeklētājiem būs pieejamas īpašā jubilejas izdevumā – dziesmu grāmatiņā. “Apbrīnoju mūsu muzikantus – viens ir Madonā, viens no Preiļu puses, četri – Rīgā, bet neviens nav žēlojies, ka jābrauc uz mēģinājumiem, visu dara ar lielu prieku. Saku viņiem lielu paldies,” pateicības pilns ir Jūlijs.

 

Muzikants stāsta, ka jubilejas koncerta iesākumā gaidāma arī tautas sadziedāšanās, piedaloties arī Lubānas tautas deju ansamblim “Varavīksne”. Tāpat uzstāsies arī Līvānu deju ansamblis “Rūžeņa” un daudzi citi, bet pēc koncerta dejas varēs griezt Gunta Skrastiņa grupas “No pusvārda” pavadījumā.

 

Līvānu pilsētas svētku datums ik gadu kļūst par dienu, kad tiek godināts Līvānu goda pilsonis – līdz šim šis gods ticis mūziķim Jurim Kulakovam, pedagogam Jānim Auzānam, ilggadējai deju kolektīvu vadītājai Gaidai Ventai, pedagoģei un amatierteātra  tradīciju veidotājai Annai Pabērzai – 
šogad to saņems Jūlijs Stikuts.

Starp citu, Līvānu vārdu viņš spodrinājis, ne vien muzicējot, bet bieži kopā 
ar dzīvesbiedri piedaloties arī sakoptības konkursā “Topi skaistāks, mans novads!”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+