×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
2. aprīlis, 2013
Drukāt

Līvānos nosaukti pirmie Gada balvas kultūrā ieguvēji

foto - Letafoto - Leta

Šogad pirmo reizi novada pastāvēšanas vēsturē nosaukti konkursa “Līvānu novada Gada balva kultūrā” uzvarētāji, aģentūru LETA informēja vietējā pašvaldībā.

Par “Labāko amatiermākslas kolektīvu” 2012. gadā atzīta Līvānu novada Turku saietu nama folkloras kopa “Turki”. Apbalvojums kolektīvam piešķirts par Līvānu novada tēla veidošanu Latvijā un ārvalstīs. Pērn “Turki” piedalījās festivālā “Baltica 2012”, kā arī starptautiskajos festivālos Ukrainā un Polijā.

Savukārt par “Labāko kolektīva vadītāju” atzīts Līvānu novada Kultūras centra Tautas deju ansambļa “Silava” un Rožupes kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīva “Rožupe” vadītājs Andrejs Usārs. Apbalvojums viņam piešķirts par nozīmīgu ieguldījumu novada kultūras mantojuma saglabāšanā un popularizēšanā, kā arī par aktīvu dalību Līvānu novada kultūras dzīvē.

Par “Labāko kultūras pasākumu” aizvadītajā gadā atzītas “Ubaglīča dienas Līvānos”. Apbalvojums piešķirts par Ubaglīča iedzīvotāju saliedētības, savstarpējas komunikācijas un jaunu ideju veicināšanu, par pasākuma aktivitāšu daudzveidību.

Visbeidzot par “Labāko vizuāli estētiskā tēla veidotāju kultūras iestādēs” atzīta Līvānu novada Kultūras centra un Rožupes kultūras nama māksliniece noformētāja Alla Grineviča. Apbalvojums viņai piešķirts par ilggadēju un godprātīgu darbu Līvānu novada Kultūras centra un Rožupes kultūras nama vizuālā tēla veidošanā, par radošumu, iniciatīvu un augstu atbildības sajūtu, veicot darba pienākumus.

Saskaņā ar konkursa nolikumu labākais amatiermākslas kolektīvs dāvanā saņems pateicības rakstu, ceļojošo balvu un apmaksātu pieredzes apmaiņas vai dalības pasākumā braucienu 600 latu apmērā, labākais kolektīva vadītājs – 50 latu naudas balvu, piemiņas balvu un pateicības rakstu, novada labākā kultūras pasākuma organizators – 100 latu naudas balvu, ceļojošo balvu un pateicības rakstu, bet labākais vizuāli estētiskā tēla veidotājs – 100 latu naudas balvu un pateicības rakstu.

Apbalvojumus laureātiem plānots pasniegt Līvānu novada pašdarbības kolektīvu un kultūras iestāžu darbinieku gada pasākumā, kas 6. aprīlī norisināsies Līvānu novada Kultūras centrā.

Lai sekmētu tradicionālo kultūras vērtību saglabāšanu un veicinātu kultūras pasākumu kvalitātes paaugstināšanu Līvānu novadā, turpmāk “Līvānu novada Gada balvu kultūrā” plānots rīkot katru gadu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+