×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
8. jūlijs, 2016
Drukāt

Līvānu mērs: izglītības ministram būtu jāatkāpjas (2)

Foto - Valsts kancelejaFoto - Valsts kanceleja

Pēc šāda pedagogu darba samaksas jaunā modeļa apstiprināšanas un pēc šādiem saviem pedagogiem adresētiem izteikumiem – neejiet protestēt pie Izglītības ministrijas, bet ejiet to darīt pie pašvaldībām – izglītības ministram Kārlim Šadurskim būtu jāatkāpjas, uzskata Līvānu novada domes priekšsēdētājs Andris Vaivods.

Līvānu mērs aģentūrai LETA atzina, ka, uzliekot par pienākumu pašvaldībām gada vidū nodrošināt darba algas pieaugumu pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem, kuri strādā ar bērniem līdz četru gadu vecumam ieskaitot un kuriem atalgojums tiek maksāts no pašvaldību budžeta, un nepiešķirot šīm vajadzībām nepieciešamos līdzekļus, Izglītības ministrija ir rīkojusies nekorekti.

Ja jau skolotāju darba algas paaugstināšana tika plānota šādā veidā, pašvaldības savlaicīgi bija jāpabrīdina, lai tās savos budžetos rezervē līdzekļus pedagogu atalgojuma paaugstināšanai, jo pašvaldību budžeti tiek plānoti un apstiprināti gada sākumā, bet tagad ir gada vidus un budžeti ir saplānoti.

“Ir vairāk nekā nekorekti tagad padarīt par sliktajām tās pašvaldības, kuras nespēs nodrošināt darba algas pieaugumu. Pie kā šīs pašvaldības, to vadītāji, deputāti, iedzīvotāji un skolotāji ir vainīgi? Šādi normālā valstī nerīkojas, tā nedrīkst rīkoties. Tas ir spļāviens pašvaldībām, tā ir problēmu risināšanas nogrūšana uz citu pleciem, mēģinājums uzrīdīt pedagogus pašvaldībām, bet cilvēki jau nav muļķi un saprot, ka pašvaldības šeit nav vainīgas. Uzskatu, ka pēc šādiem vārdiem, šādas rīcības izglītības ministram ir jāatkāpjas,” teica Vaivods.

Jau ziņots, ka otrdien valdība pieņēma jauno pedagogu darba samaksas modeli.

Pats Šadurskim komentēja, ka prasība atļaut pašvaldībām noteikt zemāku algas likmi pirmsskolas pedagogu atalgojumam nākusi no kāda koalīcijas partnera kā ultimāts.

Uz jautājuma, kura pašvaldība prasīja pārejas laiku, viņš atbildēja, ka nezina. “Man nav zināms, kura pašvaldība iebilst pret algu paaugstināšanu pirmsskolas pedagogiem, respektīvi, ka alga paliek nemainīga,” sacīja ministrs.

Jaunais pavērsiens viņam esot tapis zināms dienu iepriekš – pirmdien.

“No viena no mūsu partneriem nāca ultimtīva prasība, piekāpties – lai pašvaldība to varētu noteikt. [Prasība] nāca no mūsu koalīcijas partneriem,” teica Šadurskis. Izglītības ministrs neatklāja, kurš koalīcijas partneris nācis klajā ar šādu iniciatīvu, norādot, ka “man ir liels prieks par premjera aktīvu iesaistīšanos šajā procesā”. Jautāts, vai šāds risinājums modelī ticis iekļauts ZZS spiediena dēļ, Šadurskis pauda: “Es neteikšu nē.”

Runājot par pašvaldību spējām pirmsskolas pedagogiem maksāt 620 eiro, Šadurskis norādīja, ka 2017.gadā ir pašvaldību vēlēšanas un viņš vēlas redzēt to pašvaldību vadītāju, kurš būtu tikpat drosmīgs sarunās ar pedagogiem, kā ar valdību.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. ak šausmīgi nelaimīgās pašvaldības! To, ka būs pārmaiņas pedagogu algošanā, visi zināja jau gadus trīs. Kas liedza šim gadam budžetā ieplānot dažus tūkstošus bērnudārza audzinātāju algām? Nav jau pašvaldībām visas skolotāju algas jāapmaksā.

  2. Kā kurš saimnieko Atbildēt

    Pašvaldībās ir jāveido finanšu uzkrājumi neparedzētiem gadījumiem, un ja tādi nav izveidoti, tad par to atbildība būtībā ir jāuzņemās pašvaldības vadītājam, nevis kādam citam.

Draugiem Facebook Twitter Google+