×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.3°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
21. decembris, 2017
Drukāt

Līvānu mērs: Slēdzot lauku skolas, Latgali pametīs inteliģence (14)

Foto - LETAFoto - LETA

Līvānu mērs Andris Vaivods

Ja tiks slēgtas lauku skolas, Latgali pametīs inteliģence, šādu pārliecību aģentūrai LETA pauda Līvānu novada domes priekšsēdētājs Andris Vaivods (ZZS).

Līvānu novada pašvaldība ir viena no tām, kas visstriktāk iestājas pret izglītības reformas nosacījumiem. 3390 Līvānu novada iedzīvotāji parakstījušies pret iecerētajām izmaiņām izglītības jomā. Pret ieceri no četrām pašreizējām Līvānu novada vidusskolām saglabāt tikai vienu – Līvānu 1.vidusskolu – iebilst arī pašvaldība.

“Neskatoties uz mūsu iebildumiem, 22.novembrī šis jautājums tika apstiprināts kopā ar valsts nākamā gada budžetu. Daudzi droši vien būtu iebilduši pret to, taču izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V) bija licis manīt, ka, ja netiks nobalsota sadaļa par skolēnu skaitu vidusskolās, viņš atkāpšoties, “Vienotība” nebalsošot par budžetu un valdība kritīšot,” stāstīja Vaivods.

Patlaban ir panākta vienošanās ar premjeru, ka tiks izstrādāti kritēriji arī kvalitātei, ne tikai skolēnu skaitam. Saeima ar iekšēju dokumentu atļāvusi Ministru kabinetam (MK) noteikt vidusskolās skolēnu skaitu. Tas nozīmē, ka turpmāk, nosakot skolēnu skaitu, MK tas ne ar vienu nav jāsaskaņo. Nobalsojot par šādas atļaujas piešķiršanu MK, nenosakot kritērijus, deputāti ir gājuši uz lielu risku, nopirkuši “kaķi maisā”, uzskata Līvānu mērs, jo nav garantijas, ka tas nenovedīs pie genocīda attiecībā pret Latgali un citiem valsts reģioniem.

“Patlaban Latgales laukos vēl ir cilvēki, inteliģence, bet, slēdzot skolas, viņiem vairs nebūs citas izejas, kā braukt prom, un diez vai šie cilvēki lems apstāties Līvānos, Preiļos, Rēzeknē vai Daugavpilī. Visdrīzāk viņi dosies uz Rīgu, Pierīgu vai ārzemēm,” prognozē Vaivods.

Līvānu mērs uzskata, ka grozījumi ir pieņemti steigā, bez diskusijas ar izglītības iestāžu dibinātājiem, bet tikai balstoties uz lielpilsētu izteikto viedokli.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Igaunijā Ruhnu salā ir skola, kurā mācās 10 skolnieki. Sķolu neviens netaisās slēgt. Katrs igauņu bērns ir nopelnijis skolu. Igauņu ir maz, tad jārūpējas par katru.

 2. Inteliģenti jau sen ir pametuši Latgali un Latviju…

 3. Ja Latgales inteliģenti ir tādi paši kā Rīgas , lai lasās prom droši – neviens pakal neraudās ..

 4. Valdībai būtu jāpārceļ pāris ministriju uz Latgali un tur arī jānodibina pāris uzņēmumu.

 5. Latgali jau tagad ir pametuši 2/3 tās iedzīvotāju un GANĀS pa visu LATVIJU!!? Sevišķi daudz latgaļu ir RĪGĀ! NAV TĀDA DIENA RADIO, KAD TUR NESKANĒTU LATGAĻU DIALEKTS!?? KĀPĒC VIŅI TĀ DARA? KATRA novada patrioti vispirms dzīvo savā novadā un dara iespējamo novada izaugsmei. Viņi cīnās par savu valodu? Lūdzu runājiet LATGALĒ VAI SAVĀ ĢIMENĒ, KUT JŪS SAPROT! NELIENIET TĀLĀK! Jautājums: PRET KO JŪS AIZSTĀVAT LATGAĻU DIALEKTU???? TE IR BRĪVA LATVIJA! Vai jūs domājat, ka VĒL ESAT VITEBSKAS GUBERŅĀ??? JA VITEBSKAS GUBERŅA, TAD JĀ?! MUMS VISPIRMS JĀDOMĀ PAR SAVAS VALSTS OTRAS TAUTAS – LĪVU – VALODAS CELŠANU SAULĪTĒ! NE VIDZEME, NE KURZEME, NE ZEMGALE latgaliešiem NEKO SLIKTU NAV NODARĪJUŠI VALODAS JAUTĀJUMĀ, KĀ TAS IR AR LĪVU VALODU UN TAUTU! LŪGUMS VALTAM ERŠTREITAM, žurnālistam DĀVIDAM ERNŠTREITAM ( ģimene skaisti dziedāja līvu valodā raidījumā “Greizie rati”), Staltu ģimenei, Suvcānes kundzei un citiem šīs tautas ļaudīm Vidzemes, Kurzemes un Rīgas pusē ,organizēt kursus valodas apguvei! Tā ir skaista! Skaistas un skanīgas ir JŪSU dziesmas! Grāmatas lūdzam, lai varam apgūt šo valodu! Esmu JŪSU dziesmu dziedātāja, TO MĀCĪTOS AR LIELĀKO PRIEKU!!!

 6. Postaža liela, dziļos laukos salīdzināma ar mēra laikiem, pamestie vecīši aiziet ar aizvainojumu. Lielu zemju daļu nopirkuši ārzemnieki, tieši šī zeme tiek aizaudzēta, sākumā saaug alkšņi, tad šo zemi var noreģistrēt par mežu un nemaksāt zemes nodokli. Tā kā šādu likumu pieņema Valsts, tad pašvaldībām jākompensē nesaņemtie nodokļi, sava veida OIK.

 7. Zemnieki arī ir inteliģence. Tie Latgali nepametīs!

 8. Labi jau runāt, kad citas pašvaldības samet naudu sēdēšanai. Ja, novadam būtu jāiztiek ar savu naudu, tad dziedātu savādāk. Nodarbojas tik ar visādu Energofortis (iesaistīts pašvaldības uzņēmums Līvānu siltums un Līvānu novada būvvalde) lobēšanu, bet te tēlo nezin. ko no sevis.

 9. Deputātu skaits Saeimā jāsamazina uz 50. Par to jau nobalsoja 4. Saeima 2. lasījumā. Varbūt tagad var nobalsot trešajā lasījumā un Satversmes pantu beidzot pieņemt?

 10. pārstāvis stāsta arī šo (skat. tvnet): Tieši Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) darbība «lielā mērā apdraud valsts iekšējo stabilitāti un saasina attiecības starp Latvijā dzīvojošajiem dažādu tautību pārstāvjiem,» šādu pārliecību pauda Līvānu novada domes priekšsēdētājs Andris Vaivods (ZZS).

  • Kas nu kuru asina šajā gadījumā. Ja prioritāte savā zemē un dzimtajā sētā, attieksmes ziņā, tiek atdota daudzās vietās attālākajiem.

 11. Reizēm gribas uzdot jautājumu , kam izdevīga neskolota tauta? Īstermiņa risinājumam ar pāris miljonu ietaupījumu deputātu algām? Vai arī ar dumju, neizglītotu tautu vieglāk manipulēt? Ar asarām acīs domāju par tām mazajām skoliņām, kurās drīz iestāsies tumsa, ēka pārvērtīsies par graustu, vacāk bezspēcībā raudās, bet jaunā, neizglītotā paaudze pametīs šo valsti, lai citas valsts labā liektu muguru sēņu lasīšanā.

Draugiem Facebook Twitter Google+