×
Mobilā versija
Brīdinājums +30.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
16. septembris, 2017
Drukāt

Līvānu stikls vēl karsts! (4)

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Līvānu stikla muzejā var ne vien iepazīt stikla fabrikas vēsturi, bet arī skatīt, kā mūsdienās dzimst stikla brīnums. Lai gan 1887. gadā Līvāni vēl nebija pilsēta, taču stiklu tur jau ražoja. Savulaik, pirms Pirmā pasaules kara, ”Līvenhofas stikla un korķu ražošanas akciju sabiedrība” bija lielākā stikla ražotne Latvijas teritorijā. Šis fakts ir gana nozīmīgs un interesants, lai apmeklētu Latgales mākslas un amatniecības centru, kur izveidots Līvānu stikla muzejs. Tā ekspozīcija atspoguļo fabrikas vēsturi vairāk nekā 100 gadu garumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Stikla rūpniecība, pēc Latvijas iestāšanās ES, – Latvijā ir iznīcināta. Nav vairs stikla rūpnīcu ne Rīgā, nedz arī Līvānos…

  2. Cienījamie žurnālisti, varbūt tomēr vajadzētu rakstīt patiesību, ka Līvānos, pēc dokumentiem ko pieņēmusi Līvānu novada dome, ir Līvānu stikla muzeja ekspozīcija, bet nevis Līvānu stikla muzejs. Kad būs muzejs, tad arī tā varēs tā saukt, varbūt tomēr nevajadzētu maldināt sabiedrību.

    • Eh, ko tur, kas citviet Latvijā ir izstāde (ekspozīcija), bet latgaliešiem tas skaitās jau vesels muzejs. Apdomājaties, un sauciet lietas īstajos vārdos. Tas vienkārši ir nekorekti pret potenciālo apmeklētāju un galu galā arī pašiem pret sevi. Lai veicas!

Draugiem Facebook Twitter Google+