Apbrīno

“Līvifest” ar rokmūzikas un leģendas klātbūtni 16


Ainārs Virga
Ainārs Virga
Publicitātes foto

Liepājā, koncertestrādē “Pūt, vējiņi!” 26. augustā jau trešo gadu mūziķis Ainars Virga aicina uz rokmūzikas festivālu “Līvifest 2017”. Iespējams, tas patiešām būs pēdējais lielais pasākums, pirms koncertestrāde tiks slēgta rekonstrukcijai.

Arī šogad festivāla laikā notiks “”Līvu” dziesmu svētki”, par kuriem festivāla saimnieks A. Virga saka: “Šoreiz tie būs vēl labāki nekā pērn notikušie.” Kori no Liepājas un apkārtējiem novadiem sadziedāsies ar dažādiem solistiem un, protams, publiku. Koru priekšā stāsies Mārcis Judzis no grupas “Ryga”, Elviss Grodums, Jānis Buķelis jeb Buks, Fēlikss Ķiģelis. “Katra dziesma būs pārsteigums, katrs sev varēs tādu atrast,” A. Virga norāda uz īpašo skanējumu.

Vakara lielkoncertā uzstāsies “Dzelzs vilks”, “Ryga”, “Colt”, klasiskās vērtībās balstītie, no Latgales nākušie, “Līvus” un A. Virgu dziļi cienošie rokeri “Wild Detroit Gang”, kā arī no jauna rokmūzikas ainavā atgriezusies Liepājas grupa “Melnā princese”. Katra grupa izpildīs arī pa vienai “Līvu” dziesmai savā manierē un ar savu izjūtu. Noslēgumā uz skatuves līdz ar grupu “Līvi&Buks” nāks arī “Līvu” bijušie dalībnieki – Igo un Tomass Kleins. Jau pats festivāla nosaukums vēsta, ka tas vistiešākā veidā ir saistīts ar grupu “Līvi”. Grupas “Līvi” vēsture un tās ceļš ir bijis gana sarežģīts, grupas vēsturi rakstījuši daudzi mūziķi, kā Ēriks Ķiģelis, Ingrīda Pavītola, Jānis Grodums, Andris Krūziņš, Igo, Vilnis Krieviņš, Modris Šterns, Valdis Štarks, Laimis Rācenājs, Tālis Pusbarnieks, Ainars Virga, Aivars Brīze, Guntars Mucenieks, Dainis Virga, Tomass Kleins, arī Valdis Skujiņš un Aivars Hermanis, kas muzicējuši pirmajos “Līvos”. Lai arī grupas pirmsākumi meklējami agrāk, kopš 1976. gadā oficiāli tika reģistrēts grupas nosaukums. Bez grupas “Līvi” dziesmām nav iedomājams stāsts ne vien par Latvijas rokmūziku, bet arī par to, kas esam šodien. Grupas “Līvi” nepieradināmais gars mūzikā un spēja turēt taisnu mugurkaulu noteikti nospēlēja nozīmīgu lomu laikos, kad mūsu tauta devās pretim savai brīvībai. Tāpēc festivāla rīkotāji nekautrējoties teic: “”Līvifest” – rokmūzika un leģendas klātbūtne!”

Festivāla pirmo daļu vadīs aktieris Viktors Ellers, bet otro – dziesminiece Maija Kalniņa.

“Līvifest 2017”, iespējams, būs pēdējā iespēja piedzīvot leģendāro koncertdārzu tādu, kāds tas ir pašreiz, jo plānots, ka nākamgad sāksies tā rekonstrukcija. Tāpēc vēl jo vairāk tieši šajā festivālā ir jāpiedzīvo jūras tuvums un vasaras gandrīz līdz galam piepildīta diena, līdz pat brīdim, kad sākas augusta nakts zvaigžņu lietus.

 

26. VIII 16.00 koru sadziedāšanās, 19.00 lielkoncerts, koncertzāle “Pūt, vējiņi!”, Liepāja

Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv

Cena: EUR 15

LA.lv