Ekonomika
Bizness

“Livonijas balvas” saņem AS “Latvijas maiznieks” un SIA “Valmiermuižas alus”0

Publicitātes foto

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) un Igaunijas Biznesa kamera Latvijā pasniegusi “Livonijas balvas”, ko saņēma SIA „Valmiermuižas alus” par veiksmīgu darbu Igaunijā un AS “Latvijas maiznieks” par sasniegumiem Latvijā, portālu “LA.lv” informēja LTRK pārstāvji.

Balvas ceremonijā piedalījās, balvas un sertifikātus pasniedza Latvijas vēstnieks Igaunijā Raimonds Jansons, Igaunijas vēstnieks Latvijā Arti Hilpus, LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš un LTRK pārstāvis Igaunijā Kaspars Pacēvičs.

“Valmiermuižas alus” saimnieks Aigars Ruņģis saņemot balvu pauda, ka igauņi mums ir vislabākie kaimiņi, tieši tāpat kā mēs viņiem. “Uzskatu, ka vislabākajiem kaimiņiem savā starpā ir jāsadarbojas, lai Latvijā popularizētu igauņu kultūru un Igaunijā – latviešu.”

Kā atzīmēja Ruņģis, prasīgākie alus baudītāji no Igaunijas novērtējot “Valmiermuižas alus” darītavā nesteidzīgi brūvēto dzīvo, nepasterizēto alu, kam ļoti svarīgas ir regulāras piegādes, ko uzņēmums arī spēj nodrošināt, jo Tallina tam ir tuvāk nekā Liepāja.

“Igaunija ir pirmā valsts, uz kuru uzsākām eksportēt savus brūvējumus, un pašlaik ir arī mūsu lielākais eksporta partneris,” atklāja Ruņģis.

Pateicoties mūsu baudītājiem Igaunijā, “Valmiermuižas alus” ieguva arī pirmos cienītājus Somijā, uz kuru nu jau divus gadus eksportē savus brūvējumus. Alus darītavā katrs desmitais ciemiņš ir no Igaunijas.

Savukārt AS “Latvijas maiznieks” valdes loceklis Māris Daude sacīja, ka Latvijas un Igaunijas sadarbība ir veiksmīga, jo balstīta stabilitātē un pieredzē.

“Mūsu mātes kompānija ir lielākais maizes cepējs Igaunijā, tādēļ varam gūt labu piemēru un zinām, ka tas, kas aktuāls kaimiņu tirgū, drīz vien gūs popularitāti arī Latvijā. Pēdējos gados esam investējuši 14 miljonus eiro, kas liecina par ilgtermiņa sadarbību starp valstī,” uzsvēra Daude.

Viņš arī piebilda, ka “Latvijas maiznieks” ir lielākais nodokļu maksātājs Latgales reģionā, kā arī liels darba vietu nodrošinātājs.

Pasākums tika rīkots sadarbībā ar starptautisko pasažieru pārvadātāju “Lux Express”.

“Lux Express” reģionālais vadītājs Janno Ritsbergs norādīja, ka biznesa ceļotāji ir liela daļa no uzņēmuma klientiem. “Lux Express” novērojis izaugsmi pasažieru plūsmā starp Latviju un Igauniju ar katru gadu.

Livonijas balvas pirmo reizi pasniedza 2013.gadā, kad to iniciēja Igaunijā strādājošie Latvijas uzņēmēji, tādējādi rādot savu varēšanu un lieliskās idejas. Mērķis ir godināt abās valstīs strādājošu uzņēmumu atpazīstamību, konkurētspēju un aicināt sadarboties, lai rezultāti būtu pēc iespējas efektīvāki.

Pirmo balvu saņēma Latvijas vēstnieks Igaunijā Kārlis Eihenbaums. Pērn Livonijas balvu saņēma AS “Balticovo” par veiksmīgu darbu Igaunijā, un AS “Tallink Latvija” par sasniegumiem Latvijā.

LTRK ir politiski neitrāla uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies visu Latvijas reģionu un tautsaimniecības nozaru mikro, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi.

Pēc biedru skaita LTRK ir lielākā uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies vairāk nekā 2000 individuāli biedri un vairāk nekā 60 uzņēmēju biedrības.

LTRK individuālo biedru – uzņēmumu – apgrozījums 2015.gadā pārsniedza 17,5 miljardus eiro.

LA.lv