×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
25. augusts, 2016
Drukāt

“Līvu” dziesmu svētki 40. jubilejā

Foto - Jānis DeinatsFoto - Jānis Deinats

27. augustā Liepājā, koncertdārzā “Pūt, vējiņi!” notiks vērienīgas grupas “Līvi” 40 gadu jubilejas svinības “LĪVIfest 2”. Visu dienu līdz vēlai nakts stundai notiks dažādi koncerti, kuros skanēs “Līvu” dziesmas, piedaloties ievērojamam skaitam mūziķu un mākslinieku.

ez grupas “Līvi” dziesmām nav iedomājams stāsts ne vien par Latvijas rokmūziku, bet arī par to, kas esam tagad. Grupas “Līvi” nepieradināmais gars mūzikā un spēja turēt taisnu mugurkaulu nospēlēja nozīmīgu lomu laikos, kad mūsu tauta devās pretī brīvībai. “Līvu” vēsture un grupas ceļš ir bijis gana sarežģīts – lai arī grupas pirmsākumi meklējami agrāk, tomēr šogad aprit 40 gadi, kopš 1976. gadā oficiāli tika reģistrēts grupas nosaukums. 1976. gadā notikusi liktenīgā tikšanās, kad Juris Pavītols iepazinās ar Ēriku Ķiģeli un Metalurgu kultūras pilī dibināja grupu, aicinot pievienoties Ingrīdu Gūtmani, Andri Krūziņu un Jāni Grodumu. Gadu gaitā grupas sastāvs ir mainījies, dalībnieki ir pievienojušies, citi gājuši savu ceļu, daži atgriezušies, vairāki ir jau viņsaulē. Tomēr pats galvenais – vēlme apliecināt, ka latviešu rokmūzika ir spējīga dzīvot un pastāvēt, – palicis nemainīga.

Atzīmējot šo notikumu, grupas mūziķis Ainars Virga izveidojis daudzkrāsainu un plašu programmu, kurā vienkopus sasaukti Liepājas mūziķi, grupas un izpildītāji. “27. augustā mēs svinēsim rokenrola svētkus un “Līvi” svinēs savus četrdesmit,” festivālu piesaka Virga. “Dienā būs “Līvu” dziesmu svētki, vēlāk – jauno grupu skate, viņi izpildīs “Līvu” dziesmas, bet vakarā būs lielkoncerts, kurā uzstāsies Liepājas grupas – “Līvu” draugi.”

“Līvu dziesmu svētkos” uz leģendārās “Pūt, vējiņi” skatuves grupas “Līvi” dziesmas izdziedās Liepājas pilsētas un novada kori diriģenta Jēkaba Ozoliņa virsvadībā. Koncertā piedalīsies vairāki solisti – “Credo” līderis Guntis Veits, Edgars Silacērps, Andris Ērglis, Elviss Grodums, Ivo Fomins, Ieva Dreimane, Sondra Krauze, Jānis Buķelis, Kristaps Čimbars, Noris un Emīls Dreiblats.

Pirms festivāla izsludinātā jaunu grupu konkursa iznākumu varēs novērtēt jauno grupu un izpildītāju “Līvu” dziesmu skatē.  Jaunie mūziķi koncerta apmeklētājus un konkursa žūriju iepazīstinās ar savu daiļradi, kā arī izpildīs kādu no grupas “Līvi” dziesmām – savā versijā. Konkursa uzvarētājus noteiks žūrija, kā arī tiks piešķirta apmeklētāju balva. Šajā koncertā muzicēs arī grupas “Virga Roxx” un grupa “Karogi”, kā arī Roberts Gobziņš, kurš sagatavojis īpašu muzikālu sveicienu par godu grupas “Līvi” jubilejai.

Savukārt  “Līvi” leģendai veltītā Liepājas vides objekta “Spoku koks”  pavēnī vakara koncerta viesus “Līvu” noskaņās sagaidīs jauniešu bigbends – “Melngaiļskolas bigband”.

Galvenais festivāla muzikālais notikums – rokkoncerts, kurā tikai Liepājā iespējamo kopā būšanas un rokmūzikas sajūtu apmeklētājiem dāvās Liepājas ģitāristu lielansamblis, “Willow Farm”, “Credo”, Ivo Fomins un grupa “Liepājas brāļi” un, protams, grupa “Līvi & Buks”, kurā Ainars Virga saspēlē un sadzied ar dziedātāju Jāni Buķeli.

Festivāla laikā Liepājas muzejā aplūkojama arī nesen atklātā izstāde “Dzelzsgriezēj, šī pasaule mums jāsagriež”, kas veltīta leģendārajai rokgrupai un skatāma mākslinieces Elitas Patmalnieces noformējumā. Izstādē apskatāmi dažādi “Līvus” raksturojoši priekšmeti – grupas dalībnieku skatuves tērpi, mūzikas instrumenti, apbalvojumi un koncertieraksti, kā arī citas plašākai publikai vēl neredzētas lietas. Apskatāmas arī fotogrāfijas, kas atspoguļo grupas darbību no pirmsākumiem līdz 2010. gadam, kad tiek paziņots par grupas darbības beigām.

 

Varbūt noder!!

“LĪVIfest”: 27. VIII no 12.00 Liepājā, koncertestrādē “Pūt, vējiņi!”

Biļetes: “Biļešu paradīze” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 15 – 25

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+