×
Mobilā versija
Brīdinājums +6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
7. maijs, 2015
Drukāt

“Līvu” fanus pulcēs Ērika Ķiģeļa jubilejas piemiņas koncerts

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Godinot latviešu mūziķi un daudzu leģendāru dziesmu autoru Ēriku Ķiģeli viņa 60. jubilejas gadā, 9. maijā Rīgā mūzikas namā “Daile” notiks koncerts, kurā uzstāsies mūziķa draugi un laikabiedri, izdziedot mūziķa pazīstamās un retāk atskaņotās dziesmas.

11. maijā tieši 60 gadi būtu apritējuši mūziķim un komponistam, grupas “Līvi” zelta laika idejiskajam līderim Ērikam Ķiģelim, taču liktenis lēma, ka nu jau 30 gadus viņa nav starp mums. Tomēr melodijas, kuras savā neilgajā mūžā radīja Ēriks Ķiģelis, nebeidz skanēt. “Zīlīte”, “Svētelis”, “Laika dziesmiņa”, “Saldus saule” un citas Ē. Ķiģeļa dziesmas ir pārdzīvojušas dažādus laikus un izskanējušas daudz dažādās versijās.

“Šīs dziesmas ierakstītas zelta burtiem Latvijas mūzikas vēsturē un nav šaubu, ka tās skanēs arī vēl pēc 30 gadiem,” saka mūziķa dēls Fēlikss Ķiģelis. “Jubileju svinēšanas tētis īpaši nekad nav rīkojis,” atminas mūziķis. “Kā vienīgo viņa jubilejas piemiņas koncertu atceros viņa 45. dzimšanas dienā Igo rīkoto sanākšanu, kas toreiz notika Igo dibinātajā klubā “u.t.t.”. Šobrīd bija sajūta, ka ir īstais laiks piemiņas koncertam, lai varam ar padarīta darba sajūtu iet tālāk. Esam divkārt izdevuši tēta dziesmu izlasi “Rudens vēju muzikants”, esmu centies saglabāt festivālu “Saldus saule”. Par to, kāda ir klausītāju atsaucība, liecina tas, ka to darām īstajā laikā – cilvēki brauks uz koncertu no visiem Latvijas nostūriem, pat, ja koncerts nav ticis plaši reklamēts. Zinu, šeit satiksies sūrākie “Līvu” fani!”

“Koncerts būs unikāls savā skanējumā, jo Ē. Ķiģeļa “Līvi” nav kopā muzicējuši vairāk nekā 30 gadus,” teic Fēlikss. Pieminot leģendāro mūziķi, uz mūzikas nama “Daile” skatuves kāps Igo, Vilnis Krieviņš, Guntars Mucenieks, Modris Šterns, bet ģitāru spēlēs Fēlikss Ķiģelis. Koncertā ar veltījumu uzstāsies arī Ē. Ķiģeļa draugi – ģitāristi Harijs Zariņš un Armands Alksnis, grupu “Dālderi” un “Dakota” līderis Edvīns Zariņš, “Credo” līderis Guntis Veits, “Līvu” elpas turpinātājs, grupas “Dūmi” solists Jānis Buķelis un citi.

“Spēlēsim dziesmas “Līvu” vecajā mērcē – no tēta laika, ar tā laika skaņu. Koncerts būs divās daļās – pirmajā dziedās Igo, kurš bija viens no diviem tēta vokālistiem, otrs bija nu jau aizsaulē aizgājušais Aivars Brīze – viņa vokāla partiju “Deviņvīru spēkā” un “Kurzemītē” šoreiz dziedās Jānis Buķelis, kura balss ir vistuvākā Aivara balss skanējumam. Kopā ar Igo esmu izvēlējies tēta labākās dziesmas, tomēr būs arī tādas, kas nav izpildītas 30 gadus. Piemēram, “Slimība” no cikla “Aprīļa pilieni” Zanes Biķes izpildījumā. Ceram, ka izdosies nofilmēt arī koncerta video un pēcāk to izdod arī DVD, kuru varēs redzēt visi, kam neizdosies atnākt uz koncertu,” stāsta Fēlikss.

“Jau tagad zinu, ka šis būs viens šausmīgi patīkams koncerts, jo zinu, ka šeit satiksies cilvēki, kas zina, uz kurieni brauc. Prieks, ka atsaucība ir negaidīti liela – kā ar Dieva svētību. Rīkojot šo koncertu, jūtu, ka visi ceļi paši no sevis paveras mūsu priekšā.”

Nekādu specefektu nebūs – mūzika runāšot pati par sevi. Tiesa, vairāk tehnoloģiju un vizuālu stāstu gatavojam šī gada festivālam “Saldus saule”, kas šogad notiks vasaras otrajā pusē un būs veltīts Ērika Ķiģeļa jubilejai,” atklāj Fēlikss.

Varbūt noder

Koncerts – 9. V 19.00 mūzikas namā “Daile”

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 12 – 20

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+