×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
6. maijs, 2015
Drukāt

LIZDA draud atsaukt savu pārstāvi no pedagogu algu modeļa izstrādes darba grupas (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības logo.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) nav apmierināta ar līdzšinējo darbu pie pedagogu atalgojuma modeļa izstrādes un apsver iespēju atsaukt no darba grupas savu pārstāvi, informēja LIZDA pārstāvis Edgars Grigorjevs.

Organizācija nav mierā, ka tās izteiktie priekšlikumi modeļa pilnveidei vairākkārt nav ņemti vērā. Piemēram, martā ir apkopoti un Izglītības un zinātnes ministrijai iesniegti LIZDA reģionālajās izglītības darbinieku konferencēs izteiktie priekšlikumi, tomēr ministrija tos neesot ņēmusi vērā.

LIZDA ir izteikusi priekšlikumu jaunajā atalgojuma modelī noteikt maksimālo vienam pedagogam pieļaujamo kontaktstundu skaitu nedēļā, lai veicinātu izglītības kvalitāti un mazinātu pedagogu pārslodzi. Tāpat esot jāpārskata amata vienību aprēķina formula, lai kvalitatīvi nodrošinātu mācību programmas izpildi un nodrošinātu atbalsta pasākumus izglītojamajiem.

Ierosināts arī palielināt laiku, kas pedagogam plānots stundu gatavošanai un darbu labošanai, kā arī klases audzināšanai un individuālajam darbam ar skolēniem. Pēc organizācijas domām, būtu jānosaka arī maksimālais skolēnu skaits vienā klasē, jo īpaši sākumskolā un pirmsskolas izglītības grupās, lai nodrošinātu individuālu pieeju katram skolēnam.

Arodbiedrības un ministrijas pārstāvji modeļa izstrādes norisi ir pārrunājuši vairākās sēdēs, tomēr Izglītības un zinātnes ministrija joprojām neesot arodbiedrībai un pedagogiem sniegusi izsmeļošu informāciju par darba samaksas jaunā modeļa izstrādi interešu izglītības, pirmsskolas izglītības un speciālās izglītības iestādēs.

LIZDA arī uzsver, ka atbalstīs tikai tāda pedagogu atalgojuma modeļa ieviešanu, kas nepasliktinās viņu pašreizējo finansiālo situāciju.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. LIZDA draud, LIZDA pieprasa, LIZDA atsauks savu pārstāvi, LIZDA…uzvedas kā autoritāra režīma iestāde, kas, nevis ved dialogu lai problēmas risinātu, bet visur mēģina uztiept savu “vienīgo pareizo” viedokli! Neies cauri, iepriekšējās sistēmas kalpotāji! Demokrātijā dialogs ir balstīts nevis uz kādas puses diktātu, bet uz abu pušu cieņu un savstarpējiem kompromisa meklējumiem. Ja kādam ir iestājies klimaksa periods, tad tas nenozīmē nenozīmē, ka tūlīt tiks izpildītas visas nereālās LIZDA prasības. Valstij naudas ir tik, cik ir un tā ir vajadzīga ne jau tikai skolotājiem, biedre Mikiško!

    • Kompromisu meklēt ar mākoņu stūmējiem un shēmu ražotājiem, kuras nevies bez 7 advokātu un 7 grāmatvežu skaidrojuma tā arī neizpratīs…Tāpat kā nauda seko skolēnam, līdz visa nauda Rīgā…

  2. Laikam atkal IM pārgudrības- ja salīdzina tās prāta spējas Ulmaņa Latvijā, pat sociālismā un šodien – laikam bēdīgi ( tā doktoru disertācijas vajag par katru cenu pierādīt līdz čikam…).
    Piezīme IM neatkarīgi no disertācijām – saule lec austrumos un riet rietumos- tas saprašanai, bet vai sapratīs…

Draugiem Facebook Twitter Google+