×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
22. marts, 2013
Drukāt

LIZDA Ķīlim pārmet sadarbības memoranda nepildīšanu

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) nozares ministram Robertam Ķīlim pārmet sadarbības memoranda nepildīšanu saistībā ar papildu līdzekļu pieprasīšanu pedagogu algām, aģentūrai BNS pastāstīja LIZDA pārstāvis Edgars Grigorjevs.

“Patlaban LIZDA vadība konsultējas ar arodorganizācijām un padomes sēdē pēc ministra viedokļa uzklausīšanas lems par atbilstošām izglītības un zinātnes darbinieku interešu aizstāvības aktivitātēm, neizslēdzot ministra demisijas pieprasīšanu,” viņš paskaidroja.

Paredzēts, ka LIZDA ar Ķīli tiksies 27.martā.

Paralēli LIZDA sākusi sarunas ar Ministru prezidenta biroju par LIZDA pārstāvju drīzu tikšanos ar premjerministru Valdi Dombrovski (“Vienotība”).

Arodbiedrība atgādināja, ka pērnā gada jūlijā, noslēdzot sadarbības memorandu, ministrs apņēmās kopā izstrādāt pedagogu motivācijas programmu, kurai pēc apstiprināšanas Ministru kabinetā bija jāstājas spēkā no šā gada 1.janvāra. Programmas izstrādes laiks pārlikts jau divas reizes, bet uz LIZDA priekšlikumiem atbildes no ministrijas neesot.

Papildu finansējuma nepieprasīšana no valsts budžeta 2013., 2014.–2016.gadam apdraud arī pāreju uz pedagogu 40 stundu darba nedēļu, kā arī mazo lauku skolu turpmāku pastāvēšanu, norādīja Grigorjevs.

Savukārt Ķīļa padomniece Inita Blačforda aģentūrai BNS sacīja, ka LIZDA izplatītie paziņojumi par IZM finansējuma nepieprasīšanu sadarbības memoranda izpildei ir maldinoši un nepamatoti.

2012.gada augustā budžeta bāzes izdevumiem IZM panākusi papildu finansējuma piešķiršanu 2013.gadā – 6 505 393 lati, 2014.gadā tie plānoti 14 404 463 latu apmērā, 2015.gadā – 14 404 463 lati, kas nepieciešami, lai īstenotu vispārējās un profesionālās izglītības iestāžu pedagogu, vadītāju un vadītāju vietnieku zemākās mēneša darba algas likmes paaugstināšanu par 10% un diferencētu pedagogu atalgojuma ieviešanu, sasaistot to ar pedagogu profesionālās darbības kvalitāti.

Savukārt 2013.gada 5.martā valdība atbalstījusi IZM prasību palielināt bāzes izdevumus 2014.‒2016.gadam par 501 900 latiem ik gadu, ņemot vērā prognozēto piecus un sešus gadus veco bērnu skaita palielinājumu turpmākajos gados. “Tādēļ nav pamata apgalvojumiem, ka ministrija nepieprasa finansējumu sadarbības memoranda īstenošanai,” viņa uzsvēra.

Blačforda arī atzina, ka ministra un LIZDA 27.marta tikšanās ir saskaņota un plānota jau februāra vidū.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+