×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
23. decembris, 2013
Drukāt

LIZDA: nākamai valdībai būs jāatbild uz pedagogu un zinātnieku prasībām (2)

skolotaji2

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) gaidīs jaunās valdības un Saeimā valdošo politiķu atbildi uz pedagogu un zinātnieku novembrī izvirzītajām četrām prasībām, kuru izpildei arodbiedrība gatavojas arī iespējamām protesta akcijām pavasarī, pastāstīja arodbiedrības sabiedrisko attiecību speciālists Edgars Grigorjevs.

Izvirzot prasības, arodbiedrība aicināja Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) sniegt informāciju par tās tuvākajiem plāniem pedagogu atalgojuma sistēmas turpmākajā attīstībā un sociālo partneru iesaisti, taču vairāk nekā mēneša garumā rakstisku atbildi no ministrijas LIZDA nav saņēmusi, uzsver Grigorjevs.

“Līdzšinējās sarunas un politiķu attieksme nav viesusi pārliecību, ka mēs pavasarī varētu iztikt bez streika kā galēja interešu aizstāvības līdzekļa,” sacīja LIZDA priekšsēdētāja Ingrīda Mikiško. Viņa gan norādīja, ka pirms streika pedagogi varētu izpausties arī vēl citās protesta formās, jaunajai valdībai pieprasot cienīgu darba samaksu.

Arodbiedrība pieprasa sākt darbu pie pedagogu atalgojuma sistēmas pilnveides, novēršot esošās neadekvātās darba samaksas atšķirības un kopā ar sociālajiem partneriem izstrādājot visu līmeņu pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiku, tajā paredzos ikgadēju finansējuma pieaugumu nozarei 10% apmērā, līdz tiek sasniegts vidējais Eiropas Savienības atalgojums.

Tāpat arodbiedrība uztur prasību līdz 2014.gada 1.februārim parakstīt iepriekš saskaņoto sadarbības memorandu par akadēmiskā un zinātniskā personāla darba samaksas pārskatīšanu 2015.-2016.gadā. Arodbiedrība pieprasa koncepcijā par izdienas pensiju piešķiršanu iekļaut sporta, speciālās un pirmsskolas izglītības pedagogus.

Savukārt 8.janvārī notiks LIZDA valdes un Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas (LIVA) valdes kopsēde par esošo situāciju LIZDA prasību izpildē.

Kā ziņots, LIZDA padome oktobra vidū vienbalsīgi nolēma neparakstīt sadarbības memorandu par pedagogu algu palielināšanu. Arodbiedrība atkārtoti izvirzīja prasību 2014.gadā piešķirt papildu finansējumu pedagogu zemākās mēneša darba algas likmes paaugstināšanai no 280 līdz 310 latiem, kā arī nodrošināt normatīvos noteikto valsts finansējumu zinātnei un augstākajai izglītībai.

Savukārt 24.oktobrī piketā pie Saeimas bija ieradušies aptuveni 2000 pedagogu un zinātnieku no visas Latvijas, izsvilpjot valsts budžeta projektu un prasot cienīgu darba samaksu, novēroja aģentūra LETA.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Igaunijā skolotājiem no jaunā gada būs 800 euro, a cik Latvijā? Kauns paliek pašiem, kur vēl citiem!

  2. Nu cik var! Prasiet reiz taču skaidri, lai no IZM padzen uz visiem laikiem Papuli, kura tur atvilkās ar ķīļa svētību un nu bliež, cik var. Dombrovskis laikam jau aizņemts ar sirdslietām, ka neko nevēlas saprast. Kamēr tā kaitniece tur būs, skolotāju algu jautājumā nekas nemainīsies. Tā arī cepsim pakāpes, gudrosim par papildus pienākumiem, nevis darbu stundās un tā joprojām Tikmēr būs ārprāta murgi par bilingvālisma uzvaras gājieniem. Un visi klusē! Paskat, kas notiek sanāksmēs! Papule noskalda savu, un klusums.

Draugiem Facebook Twitter Google+