×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.3°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
12. janvāris, 2018
Drukāt

LIZDA: Nav skaidrs, cik skolas jāreorganizē, lai varētu celt pedagogu algas (2)

Foto - FotoliaFoto - Fotolia

Ilustratīvs attēls

Nav skaidrs, cik skolas jāreorganizē, lai pietiktu naudas pedagogu algu celšanai, norādīja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vadītāja Inga Vanaga.

Šonedēļ apstiprinātais pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiks paredz šogad to īstenot no apstiprinātā budžeta finansējuma, tādējādi uzsvaru liekot uz skolu tīkla sakārtošanas gaitā iegūtajiem papildu līdzekļiem.

Vanaga pauda, ka LIZDA bija vērsusies pie Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) ar lūgumu modelēt iespējamo situāciju un izrēķināt, kādām jābūt skolu tīkla izmaiņām šogad, lai grafikā norādītie 710 eiro par likmi būtu sasniedzami jau septembrī.

“Nav sapratnes, cik skolas jāsakārto, lai pietiktu naudas. Mēs to prasījām ministrijai, bet IZM atbildēja, ka viņi var pamodelēt, bet jebkurā gadījumā gala lēmuma pieņēmējs ir pašvaldības. Tam, protams, nevar nepiekrist. Bet mēs paši nevaram aprēķināt iegūstamo finansējumu skolu tīkla sakārtošanas procesā,” sacīja Vanaga, uzsverot, ka tas ir grūti izdarāms, ņemot vērā atšķirīgās skolēnu izmaksas.

IZM līdz 15.aprīlim, saskaņā ar valdības rīkojumu, Ministru kabinetam būs jāiesniedz ziņojums par pašvaldību lēmumiem, kas saistīti ar izglītības iestāžu reorganizāciju, likvidēšanu vai dibināšanu, tādējādi gūstot izpratni par zemākās atalgojuma likmes paaugstināšanai pieejamo līdzekļu apjomu. Pašvaldības lēmumu par skolas likvidēšanu, reorganizēšanu vai dibināšanu var pieņemt sešus mēnešus līdz attiecīgā gada 1.septembrim, proti, martam.

Jau tagad virkne pašvaldību ir pieņēmušas lēmumus par skolu tīkla sakārtošanu savā novadā vai pilsētā. Izskatot pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiku, norādīts, ka izglītības iestāžu tīkla izmaiņas 2018.gadā nav prognozējamas kā būtisks finansējuma avots. Līdz ar to LIZDA apņēmusies izmantot ikvienu iespēju, lai, reaģējot uz ekonomikas pieaugumu, kā arī nodokļu reformas sekmēm, pieprasītu papildu līdzekļus pedagogu algām.

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V) aģentūrai LETA pauda, ka 710 eiro par likmi septembrī ir sasniedzami. Jautājums esot vien par Kultūras ministrijas padotībā esošajām izglītības iestādēm, jo to tīkls jau esot pietiekami sakārtots. Līdz ar to Šadurskis prognozē, ka, iespējams, līdzekļus šo izglītības iestāžu pedagogu atalgojumam varētu meklēt valsts budžetā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. skolotāja, Rīga, Pārdaugava Atbildēt

    9.janvārī apstiprinātajā MK rīkojumā uzsvērts, ka no 2016.gada 1.septembra zemākā vienas darba stundas cena vispārējās un interešu izglītības skolotājiem ir 5,66 euro. Vai kāds ir paskaitījis, ka solītais skolotāju algas pieaugums nāk komplektā ar stundu skaita palielināšanu (no tagadējām 30 stundām uz 35, vēlāk 40 stundām nedēļā), kas reāli nozīmē vienas darba stundas cenas samazināšanu? It īpaši, ja par darba stundām daudzās Latvijas skolās (piemēram, mūsu skolā, Rīgā) uzskata tikai kontakta stundas klasē – viss parējais (gatavošanās stundām, mācību materiālu adaptēšana bērniem ar speciālām vajadzībām, pārbaudes darbu izstāde un labošana digitālo mācību materiālu veidošana interaktīvai tāfelei, tikšanās ar skolēnu vecākiem, darbs ar skolēniem, kuriem ir mācīšanās grūtības un skolēniem, kas gatavojas mācību priekšmetu olimpiādēm, sēdēšana brīvprātīgi-obligātajās skolas sanāksmēs un sapulcēs u.c.) ir “brīvprātīgo darbs”, jo skolai, lūk, nepietiekot naudas ….

  2. Pajautājiet investoriem! Vini diktē!

Draugiem Facebook Twitter Google+