×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
4. februāris, 2015
Drukāt

LIZDA pārstāvji ar Seili spriedīs par plānoto pedagogu algu modeli (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja Ingrīda Mikiško (no kreisās) un izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile tikšanās laikā, kurā pārrunā jaunā pedagogu darba samaksas modeļa izstrādes un aprobācijas gaitu.

Šobrīd nav skaidrs kādēļ Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) modeli balsta uz 36 stundām, aģentūrai BNS pastāstīja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrībā (LIZDA).

Arodbiedrība akcentē, ka šobrīd nav skaidrs kādēļ IZM modeli balsta uz 36 stundām, nevis paredz normālo saīsināto darba laiku, saskaņā ar Darba likuma 131.panta 3.daļu, jeb adekvāti apmaksātu 40 stundu darba nedēļu, kurā 35 stundas pedagogs ir nodarbināts izglītības iestādē un piecas stundas velta profesionālajai pilnveidei.

Tāpat LIZDA vēlas aktualizēt jautājumu par IZM ieceri izlīdzināt algas, mainot Ministru kabineta noteikumos pedagogu samaksas valsts mērķdotācijas esošos koeficientus, kas pasliktinātu daudzu pedagogu finansiālo situāciju.

Ceturtdien LIZDA pārstāvji tiksies ar ministru prezidenti Laimdotu Straujumu un izglītības un zinātnes ministri Mārīti Seili, lai pārrunātu jaunā pedagogu darba samaksas modeļa izstrādes gaitu un noskaidrotu tā iespējamo finansiālo ietekmi uz izglītības darbinieku algām.

Uz tikšanos no LIZDA dosies priekšsēdētājas vietnieks Jānis Krastiņš, LIZDA padomes locekle un Talsu starpnovadu arodorganizācijas priekšsēdētāja Inta Libreiha, LIZDA padomes locekle un Rīgas pilsētas arodorganizācijas priekšsēdētāja Ligita Semjonova, LIZDA biroja eksperte Ilze Priževoite un speciālists Edgars Grigorjevs, Ogres Tehnikuma direktore un LIZDA biedre Ilze Brante.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. var jau spriest, bet SEILEI NETICU!!! ATKAL KAUT KO “SAJAUKS” vai ko citu NOSTRĀDĀS UN VISAS SARUNAS VĒJĀ, KĀ TAS JAU NOTIKA, kad SEILE “sabradāja” LIZDA izveidoto samaksas modeli un skolotāju cerības uz normālu samaksu par padarīto darbu ministres Inas DRVIETES laikā!?? Ja jau nauda nebūtu bijusi, tad taču ne Druviete, ne LIZDA pārstāvji nebūtu izmetusi miskastē tik nopietnu darbu un MULDĒJUŠI APLAMĪBAS!!!????? KĀ tika PAZEMOTI gan LIZDA, gan skolotāji!!!!!!!!!!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+