×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
13. maijs, 2015
Drukāt

LIZDA prasa pilnveidot pedagogu algu modeli un par gadu atlikt tā ieviešanu (4)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja Ingrīda Mikiško tikšanās laikā ar izglītības un zinātnes ministru, kurā pārrunā turpmāko sadarbību pārmaiņu virzībā un nozares darbinieku atalgojuma paaugstināšanā.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) šodien padomes sēdē nolēma prasīt pilnveidot jauno pedagogu darba samaksas modeli, atliekot tā ieviešanu līdz 2016.gadam.

LIZDA vienojās, ka jāturpina Ministru kabineta noteikumu pilnveide, nosakot pārejas laiku atbilstošas dokumentācijas sakārtošanai izglītības iestādēs. LIZDA skatījumā, izmaiņas būtu ieviešamas gadu vēlāk – 2016.gada 1.septembrī ar atbilstošu papildu finansējumu.
Arodbiedrība neatbalstīja šo noteikumu ieviešanu jau šī gada septembrī.

Jau ziņots, ka IZM patlaban izstrādā jaunā algu modeļa noteikumu projektu, kur būs atrunāta visa jaunā algu aprēķināšanas kārtība. Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile solījusi, ka līdz ar jaunā pedagogu darba samaksas modeļa ieviešanu atalgojums varētu pieaugt vismaz 70% pedagogu, savukārt aptuveni 6% labāk atalgoto skolotāju algas samazināsies.

Līdz ar pedagogu algu reformu Izglītības un zinātnes ministrija arī noteiks, cik pedagogu ir nepieciešams, lai īstenotu mācību programmu, tādējādi netiks pieļautas situācijas, ka mazam skolēnu skaitam ir liels skolotāju skaits. Šīs būs strukturālās reformas, kuras līdz ar pedagogu algu reformu pieprasa valdība.

Neraugoties uz to, ka noteikumu projekts tiek atjaunots ik pēc dažām dienām, joprojām ir daudz neatbildētu jautājumu, turklāt atsevišķas organizācijas pat ieteikušas uz gadu atlikt modeļa ieviešanu. Tomēr IZM uzstādījums ir modeli ieviest jau jaunajā mācību gadā. Seile pauda, ka valdība ir apsolījusi finansējumu jaunajam modelim, atliek tikai pabeigt darbu pie tā.

Patlaban izskan, ka modelim šim gadam nepieciešami 9,7 miljoni eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Atkal atlikt, jo tā grib LIVA!

    Mums gribas ēst jau šogad!

  2. Tas kā nesekmīgam skolas bērnam – nav ko uzrādīt… Tikai tā valsts nauda atkal projektos tu – tū…

  3. Latvijas ierēdņu niķis – visu atlikt uz vēlāku laiku… Cik ilgi vēl?

    • Kad ziedēs pūcei aste, plauks slotas kāts u.c. brīnumu lietas notiks!
      Kad ierēdņi un arodbiedrība strādās sabiedrības, nevis tikai savā labā!

Draugiem Facebook Twitter Google+