×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
29. janvāris, 2014
Drukāt

LIZDA premjerei norāda uz radikālo noskaņojumu algu jautājumā (1)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Skolotāju arodbiedrība norādījusi premjerei Laimdotai Straujumai (V) uz radikālo noskaņojumu algu jautājumā, jo nav saņemts prasītais sarunās ar iepriekšējo valdību, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības valdes sēdē, uz kuru iepazīšanās vizītē trešdien bija ieradusies jaunā valdības vadītāja, novēroja aģentūra BNS.

“Tauta [skolotāji] ir gatava arī uz streiku,” sacīja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētājas vietnieks Jānis Krastiņš. Straujuma atbildēja: “Pirms lemt par radikālām akcijām, varbūt atnāciet, parunāsim, meklēsim risinājumu.”

Krastiņš teica, ka premjeres “ieturētā pauzīte” devusi cerības, ka patiešām tiks vērtēta situācija budžetā un papildu finansējums skolotāju algām no 1.septembra būs. Arī viņš piekrīt, ka galvenais ir uzturēt sociālo dialogu un meklēt kompromisu. “Vai to kompromisu atrod? Ir jau vienmēr tā, ka vienam otram ir jānāk pretī,” atzina arodbiedrības pārstāvis.

Ceturtdien, lai runātu par algām, LIZDA tiksies ar jaunās valdības izglītības ministri Inu Druvieti (V).

“Rīt [ceturtdien] mēs ļoti gribētu dzirdēt, ko Druvietes kundze saka, un tad jau būs labāk redzams lauks, kā būs nākotnē. Bez pielikuma no 1.septembra mūs interesē arī darba algas paaugstināšanas grafiks un kā domā mainīt skolu finansēšanas modeli,” paskaidroja Krastiņš.

Jau ziņots, ka sarunās ar iepriekšējo valdību LIZDA nepanāca zemākās mēneša darba algas paaugstināšanu līdz 310 latiem no 2014.gada 1.septembra. Pašlaik pedagogu zemākā mēneša algas likme ir 280 latu (398,4 eiro).

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kauns skolotājiem! Atbildēt

    Beidziet! Jūs neprotiet paši mācīt, bet tikai bļaujiet “Naudu, naudu!”

Draugiem Facebook Twitter Google+