×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
20. maijs, 2015
Drukāt

LIZDA vadītāja amatam virza arī bijušo parlamentārieti Vanagu (4)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) padomes priekšsēdētāja amatam izvirzīta arī bijusī Saeimas deputāte Inga Vanaga.

Pašlaik Vanaga ieņem Latvijas Reģionu apvienības frakcijas konsultantes amatu. Viņa arī savulaik bijusi Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārā sekretāre.

Uz LIZDA priekšsēdētāja amatu virzīta arī līdzšinējā LIZDA vadītāja Ingrīda Mikiško.

LIZDA jaunā vadība tiks vēlēta sestdien. Tāpat kongresa laikā paredzēts pieņemt vairākas rezolūcijas.

LIZDA kongress ir arodbiedrības augstākā lēmējinstitūcija, kuru sasauc reizi piecos gados. Kongresā piedalīsies arodorganizāciju izvirzītie 283 delegāti no visas Latvijas, kolēģi no Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Norvēģijas, Krievijas, Ziemeļkipras, Azerbaidžānas, Bulgārijas izglītības darbinieku arodbiedrībām.

Kongresā aicināta piedalīties izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile un citas valsts amatpersonas, kā arī pārstāvji no Brīvo arodbiedrību savienības, Pašvaldību savienības, Zinātņu akadēmijas, Rektoru padomes, Izglītības vadītāju asociācijas un citām organizācijām.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Sen bija jāizvēdina LIZDA no vecu veceņu smakas…
    Arī rajonu vecenes jānomain un jāpārvērš Arodbiedrība par strādājošo aizstāvi, nevis biedru naudas izšķērdēāju visādās ballītēs, sports (spirta) spēlēs, nevienu centu citur! Jāpublisko algoto LIZDA DARBINIEKU algas un jāpielīdzina tās skolotāju algām!
    Pretējā gadījumā jārīko protesta akcijas pret pašu LIZDA VADĪBU!
    Krastiņ, vecais pielīdēj, vācies!

  2. LIZDA vadībā nedrīkst būt bijušie kompartijas ielikteņi, kā Mikiško, kas māk tikai kūdīt uz nekārtībām un bļaustīties, nevis vest sakarīgu dialogu ar varas struktūrām. Ar šādu vadības stilu LIZDA neko arī nav panākusi – zinātniekiem un skolotājiem algu jautājums un finansējums joprojām tā arī nav atrisināts.

  3. Inga bija jāvirza par IZM ministri, lai beidzot prātīgs cilvēks būtu pie teikšanas, un visas papules un tamlīdzīgas tukšgalves beidzot tiktu padzītas.

  4. Zinātnieku arodbiedrība .. atbalsta!

Draugiem Facebook Twitter Google+