×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
21. maijs, 2012
Drukāt

LIZDA vadītāja: Ķīlim ir par daudz ideju

kilis2105

Izglītības un zinātnes ministram Robertam Ķīlim ir pārāk daudz ideju izmaiņām izglītības sistēmā, un labāk būtu noteikt pāris prioritāšu, pie kuru ieviešanas tad arī varētu strādāt, pirmdien Latvijas Televīzijas raidījumam “Labrīt, Latvija!” pavēstīja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Ingrīda Mikiško.

Viņa atzina, ka Ķīlis ir izglītības ministrs, kurš grib sakustināt savu atbildības jomu, un esot lietas, par kurām ir jādiskutē, taču vairāki ministra izteikumi, piemēram, par mācību gada pagarināšanu un 60 minūšu garas mācību stundas ieviešanu sabiedrībā izraisīja lielu ažiotāžu, taču tam nekas nesekoja.

“Ideju ir pārāk daudz, un tas ir traki, jo vajadzētu vienu, divas, trīs prioritātes un pie tā strādāt. Ja ir pārāk daudz, ir grūti un saraustīti,” sacīja Mikiško.

Pēc viņas teiktā, pedagogiem pašlaik ir jātiek galā gan ar mācību vielu, gan bērniem, turklāt pedagogi ir arī sociālie darbinieki, jo viņiem jābūt liekiem zīmuļiem, pildspalvām. Tamdēļ būtu vairāk jādomā, kā skolotājiem neradīt papildu stresu.

Izglītības un zinātnes ministrija un LIZDA jau vairākus mēnešus nespēj panākt vienprātību jautājumā par skolotāju algām, tiesa, abu komunikācija lielākoties notiek caur medijiem.

LIZDA prasa valdībai jau no šā gada 1.septembra par 10% palielināt pedagogu zemākās mēneša darba algas likmes, atbilstoši par 10% palielinot valsts budžeta mērķdotācijas pašvaldībām. Savukārt no 2013.gada 1.janvāra arodbiedrības aicina palielināt finansējumu pedagogu, tostarp akadēmiskā personāla un zinātnisko institūciju darbinieku, darba samaksai vēl par 10%.

Savukārt Ķīlis paudis gatavību paaugstināt zemākās algas visās izglītības iestādēs, arī kultūras un mākslas skolās un profesionālās izglītības iestādēs no 1.septembra, savukārt vasaras laikā izstrādāt skolotāju motivācijas sistēmu, kas būtu par pamatu algu palielinājumam nākotnē.

Kopš prasības izvirzīšanas gan ministrija, gan arodbiedrība ik pa laikam apmainās ar savstarpējiem pārmetumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+