×
Mobilā versija
+5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
11. novembris, 2015
Drukāt

Skolotāji streikos jau šomēnes. “LA” jautā: Vai atbalstāt tā rīkošanu? (5)

Foto: Timurs SubhankulovsFoto: Timurs Subhankulovs

Pedagogu pikets 2014. gada decembrī.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) padome šodien ārkārtas sēdē vienojās par vienas dienas brīdinājuma streiku.

Kā aģentūra LETA uzzināja arodbiedrībā, izskatot pedagogu streika izlīgšanas komisijas sasniegtos rezultātus, LIZDA secināja, ka vienošanās par vairumu prasību netika panākta.

Līdz ar to LIZDA padome lēma pieteikt vienas dienas brīdinājuma streiku 27.novembrī.

Vai atbalstāt skolotāju streika rīkošanu?

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. saprotama lieta, ka atbalstu! bet algas jāpalielina arī mediķiem, santehniķiem, elektriķiem, mājsaimniecēm, pavāriem, šuvējiem, maketētājiem, māksliniekiem oformētājiem, celtniekiem, arhitektiem, šoferiem, žurnaļugām, kinooperātōriem, režisōriem, rekvizitōriem, tulkotājiem, sinhrōnajiem un konsekutīvajiem tulkiem, poligrāfistiem, ceļu meistariem, metāllējējiem, maketētājiem, mācītājiem, policistiem, skolotājiem, sargiem, kurinātājiem, virpotājiem, frēzētājiem, mūrniekiem, restaurātōriem, hudožniekiem, aktieriem, suflieriem, scenogrāfiem, auto remonta meistariem, zemniekiem, veterinārārstiem, noliktavu pārziņiem, fondu uzraugiem, oficiantiem un metinātājiem.
    divas lietas gan. pedagōgiem jāpārstāj piekopt Ļipeckas pedagōģiju un vajag ieviest izglītību ar garantiju līdz pensijas vecumam. vismaz pirmās 4÷7 klases. garantija izpaužas tā – ja kāds elektriķis, santehniķis, žurnaļuga vai depu†āts ar 2 vai 3 augstajām izglītībām nezina to, ko māca līdz 5. klasei un nezināšana viņam traucē darbā, viņu par baltu velti «pārmāca» un skola apmaksā nodarīto skādi un maksā par atraušanu no ražošanas, bet skādi atvelk no skolotāju algām vai pensijām.

  2. Mazāko klašu skolotāji saņemot pāri 400 eiro, bet lielāko klašu skolotāji – pāri 1000 eiro, nemaz jau nerunājot par skolas administrāciju. Vai visiem Latvijā ir tādas algas? Protams, nav! Liekas, ka notiek speciāla pedagogu kūdīšana laikā, kad Latvija svin Lāčplēša un savu dzimšanas dienu. Ir visai simboliski, ka tieši Lāčplēša dienā tiek rīkots arodbiedrības saiets un pieņemts lēmums par streiku. Liekas, ka arodbiedrības spice pilnīgi aizmirsusi un ignorē šo dienu. Ko tad viņi mācīs bērniem, ja tik ļoti aizņemti paši ar sevi? Neiecietību vai naidu pret to valsti un valdību, kurā paši dzīvo? Starp pedagogiem ir vēl daudz veco, padomju laika kadru un acīmredzot viņiem būtu pēdējais laiks iet pensijā. Grūti ir visiem, ne jau tikai skolotājiem, bet šīs grūtības NAV SALĪDZINĀMAS ar tām, kādas piedzīvoja mūsu priekšteči, bieži vien neēduši un baskājaini, ar ieročiem rokās izcīnot mūsu tautai brīvību un neatkarīgu valsti. Izskatās ka daudzi nemaz nezina, kas ir patiesas grūtības.

  3. Vai ir CITA ideja attiecībā par skolotāju algām un izvirzītām prasībām??? Nemitīgi skolotāji cīnās ar vējdzirnavām, ko sauc par VALDĪBU!!! Kā nomainās valdībā, tā cīņa sākas pilnīgi no jauna…. Viss izrunātais un saskaņotas tiek nomests miskastē un sākas jauna aina … CIK ILGI TĀ TURPINĀSIES??? NAUDAS NAV!?! BRĪNIŠĶĪGI, bet 80 miljoni “Air BALTIC” atrodas!!! Tur premjere NEKUNKST un “darbojas” ĻOTI AKTĪVI…Kā mediķi, tā pensionāri un skolotāji ir viņas “KUNKSTĒŠANAS” objekti!!! KĀDOS CAURUMOS TIK NAV SAGĀZTA VALSTS NAUDA UN LABUMS KUR IR???? KĀDI TIK NAUDAS KĀRI VARNEŠI NAV DEVUŠI VALSTS GALVOJUMUS un NEKAUNĪGI UZPELD IK PA LAIKAM… TAGAD ATMODIES NEKAUŅA REPŠE un SOLA PASAULES BRĪNUMUS!!! VĀJPRĀTS!!!

    • Neviens jau nenoliedz mūsu priekšteču grūtības, tāpat kā nenoliedz faktu, ka algas ir jāpaceļ arī citu profesiju pārstāvjiem. Bet ja es esmu nostrādājusi bērnudārzā 29 savus dzīves gadus un algas dienā pēc nodokļu nomaksas saņemu 370.17 tad ziniet , Juri man gribas kaukt algas dienā. Esmu beigusi savulaik Rīgas Pedagoģisko skolu. Nē, valdība izlēma , ka vajag augstāko izglītību. Ieguvu arī to un sarēķināju, ka tagad, lai strādātu bērnudārzā esmu mācījusies 9.5 gadus! Jūs ziniet cik man šīs studijas izmaksāja? Ar šādu algu diez vaj varēšu segt savus izdevumus visas dzīves laikā.
      Pilnīgi piekrītu, ka ir nesamērīga algu politika, bet bērnudārzu skolotājas šobrīd ir neapskaužamā situācijā valstī. Bet mēs taču esam tās, kurām vecāki uztic pašu dārgāko- savus bērnus. Un es nesaskatu un neuzskatu, ka mans darbs būtu jānovērtē zemāk kā pārējo skolotāju darbs!

Draugiem Facebook Twitter Google+