×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
15. augusts, 2012
Drukāt

Lizetes BLOGS: Ofisa nogurdinātajiem

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Darbs  –  mašīna – gulta un visam pa vidu kalorijām bagāts ēdiens, piemēram, riekstiņi, šokolāde, kāda smalkmaizīte u.t.t. Šī ir diezgan populāra savienība. Taču ne tā veselīgākā. 

 

Mazkustīgs dzīvesveids, augsts piesātināto tauku saturs uzturā un liels kafijas patēriņš, sākot no 3-4 kafijas krūzītēm  dienā, var būt kā galvenais iemesls pastāvīgam nogurumam, galvassāpēm, kā arī svara problēmām. 

Tāpēc es ieteiktu mainīties un uzlabot savu dzīves kvalitāti pavisam vienkārši:

 

Ūdens?

Slāpes var būt galvenais iemesls visām šīm problēmām. Daudzo kafijas krūžu vietā dzeriet ūdeni, vismaz 6 – 8 glāzes dienā. Ievietojiet aukstā ūdenī svaiga gurķa šķēli un baudiet atsvaidzinošu un veselīgu gardumu!

 

Lizete Māldere, uztura speciāliste. “Mīlu jaunas, spontānas un inovatīvas idejas. Mīlu ēdienu un viss kas saistīts ar to. Patīk vērot, analizēt un izprast cilvēku ēšanas paradumus. Ļoti patīk arī gatavot un izdomāt arvien jaunākus un efektīvākus risinājums, kā dzīvot labāk.

Brīvajā laikā sapņoju: ka dienās zināšu visu. Mīļākais izteiciens: “Pieredze ir jākrāj!

Augļu un dārzeņu plates?

Šokolādes un smalkmaizīšu vietā var sagriezt burkānus, baudīt kādas gardas ogas. Antioksidanti, kas atrodas svaigos augļos un dārzeņos, uzmundrinās, kā arī neradīs sirdsapziņas pārmetumus, ja visas dienas garumā būs daudz ēsts.

Apspīlēts apģērbs?

Radīs pienākuma sajūtu uzturēt sevi formā!

Pusdienas?

Kad jūsu saspringtajā dienas režīmā  ir pienācis laiks pusdienās, nepalaidiet tās garām, atvēliet tām vismaz 30 minūtes. Paēdot kārtīgi, radīsies sāta sajūta un zudīs vēlme našķoties.

Laimes hormoni?

Plānojiet laiku, lai būtu aktīvi, jo nekas tik ļoti neuzmundrina kā regulāra viegla izkustēšanās. Interesanti, ka nodarbojoties ar sportu ik pēc 1-2 dienām, pakāpeniski kāpinot slodzi, var rasties ‘’laimīgā pieraduma’’ hormons, tādēļ izkustēšanās radīs vēl lielāku prieku.

Ieteikumi ir pavisam vienkārši, tāpēc droši realizējiet tos. Atcerieties, ka sēdošs darbs palēlina mūsu vielmaiņu…

Lasi arī citus uztura speciālistes Lizetes Mālderes blogus:

Kā veselīgi paēst ārpus mājas

Mīti par populārām diētām

Dilemma ar gaļu

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+