Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

Līzinga dati atklāj, kādas automašīnas izvēlas sievietes0

Publicitātes foto.

Vairāk nekā puse 2018. gadā “SEB līzingā” iegādāto automašīnu pieder dāmām, portāls “LA.lv” noskaidroja “SEB bankā”.

Biežākā izvēle ir mazās un kompaktās apvidus klases automašīnas, piemēram, “Nissan Juke” un “Nissan Qashqai”, “Toyota CH-R” un “Toyota RAV 4”, kā arī “Škoda Karoq”.

Starp automašīnām ko dāmas iegādājās pērn, vispopulārākās virsbūves krāsas ir baltā un pelēkā.

Pieprasītākie zīmoli ir “Nissan”, “Toyota”, “Škoda”, “Volkswagen” un “KIA”.

Pēc “SEB līzinga” datiem, vīrieši vairāk dod priekšroku vidējās un kompaktās apvidus klases automašīnām – pieprasītāko zīmolu TOP5 veido “Škoda”, “Toyota”, “Volkswagen”, “KIA” un “Nissan”.

Pieprasītākās auto virsbūves krāsas vīriešu vidū ir pelēkā un brūnā.

“SEB līzinga” vadītāja Jeļena Gavrilova norāda, ka pēdējo gadu laikā sieviešu vidū pieaug pieprasījums pēc jauna auto iegādes un pērn šādi darījumi veidoja aptuveni 66% no kopējā darījumu skaita, ko “SEB līzings” noslēdza ar sievietēm.

“Izvēloties auto, sievietes domā par ērtību, ekonomisku degvielas patēriņu, kā arī zemākām izmaksām, tādēļ arvien biežāk dāmas izvēlas jaunas automašīnas, lai pasargātu sevi no neparedzētām izmaksām tehnisku problēmu rezultātā,” skaidro J. Gavrilova.

Kopumā 2018. gadā “SEB līzings” piešķīris finansējumu 127 miljonu eiro apjomā.

Salīdzinot ar 2017. gadu, par 5% pieaudzis pieprasījums pēc auto mazo un vidējo uzņēmumu segmentā, savukārt pieprasījums privātpersonu segmentā saglabājies iepriekšējā gada līmenī.

Sākot ar 2018. gadu, klienti, kuri vēlas iegadāties auto, var izvēlēties līzingu, ja auto iegādes summa pārsniedz 7 tūkstošus eiro, vai kredītu auto iegādei ar īpašiem nosacījumiem, ja summa ir zemāka.

Pērn “SEB līzings” piešķīris finansējumu 2776 jaunu auto iegādei. Pieprasītākie auto šajā segmentā ir Volkswagen un Toyota. Vidējā iegādes summa salīdzinājumā ar 2017. gadu pieaugusi par 5% līdz gandrīz 23 tūkstošiem eiro.

Saistītie raksti

Savukārt lietoto auto segmentā piešķirts finansējums 588 spēkratu iegādei un vidējā iegādes summa bija 17,2 tūkstoši eiro.

Populārākie modeļi “SEB līzinga” portfelī lietot auto segmentā ir “Volkswagen”, “Toyota” un “BMW”.

LA.lv