×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
31. jūlijs, 2012
Drukāt

Līzinga un faktoringa kritums apstājies

auto_placis4

Šā gada pirmā puse Latvijas līzinga un faktoringa nozarē iezīmējusies ar četrus gadus ilgušā nozares krituma apstāšanos. Straujākā izaugsme vērojama automobiļu līzingā.

 

Līzinga un faktoringa nozares apjoms četru gadu laikā no 2008. gada augusta, kad tas bija 1845 miljoni latu, ir sarucis divas reizes līdz 894 miljoniem latu šī gada maijā, savukārt jūlijā jau bija vērojams neliels nozares portfeļa pieaugums, sasniedzot 901 miljonu latu. Straujajā ekonomikas izmaiņu laikā nozares uzņēmumiem bijusi atšķirīga stratēģija, kas ir mainījusi arī nozares uzņēmumu samērus un tirgus pozīcijas – jūlijā “Nordea Finance Latvia” kļuvusi par lielāko līzinga un faktoringa nozares uzņēmumu Latvijā ar 186 miljonu latu apgrozījumu.

“Nordea Finance Latvia” valdes priekšsēdētājs Ivars Šmits: “Pēc iepriekšējā straujā līzinga nozares atspēriena gada ar gandrīz dubultu jauno darījumu pieaugumu šis gads iezīmējas ar nozares jauno darījumu izaugsmes stabilizāciju. Pirmajā pusgadā līzinga jauno darījumu apjomi Latvijā auguši par 15% salīdzinājumā ar to pašu periodu pērn un sasniedzot 195 miljonu latu apjomu. Straujākā izaugsme 39% attiecībā pret pērnā gada pirmo pusgadu vērojama autolīzingā ar 77 miljonu latu jauno darījumu apjomu. Komerctransporta līzinga pieaugums pēc pērnā gada apjomu dubultošanās šogad ir stabilizējies un ir 8% jeb 51 miljons latu.

 

Iztrūkums, kas bija radies Latvijas komerctransporta parkā krīzes laikā, lielā mērā tika aizpildīts pagājušajā gadā. Savukārt iekārtu līzings pēc pērnā gada 122% pieauguma pirmajā pusgadā saglabājies tajā pašā apjomā. Lielāko īpatsvaru iekārtu līzingā šogad veido lauksaimniecības tehnika, tad seko ražošanas iekārtas un celtniecības tehnika.”

 

Faktoringa nozarē izaugsmes atspēriena gads ir tieši šogad. Pirmajos sešos mēnešos faktoringa apgrozījums Latvijā palielinājies par 75% salīdzinājumā ar pērnā gada pirmo pusgadu un sasniedzis 214 miljonus latu. Pieprasījums pēc šī apgrozāmo līdzekļu finansēšanas pakalpojuma pieaug līdz ar Latvijas ražotāju eksporta apjomu pieaugumu, kā arī līdz ar iekšzemes tirdzniecības nozares pieaugumu. Pozitīvu ietekmi uz faktoringu atstāj arī riska apdrošinātāju pakāpeniska uzticības atgriešanās Baltijas reģiona uzņēmumiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+