Mobilā versija
Brīdinājums -0.2°C
Andulis, Alnis
Piektdiena, 19. janvāris, 2018
28. maijs, 2016
Drukāt

Lizuma pagastā mīklainā nāvē bojāgājušie jaunieši bijuši apdrošināti (5)

Foto-LETAFoto-LETA

Gulbenes novada Lizuma pagasta Velēnā mīklainā nāvē mirušie jaunieši – 19 gadus vecais puisis un 21 gadu vecā meitene – bijuši apdrošināti, 28.maijā vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums “Panorāma”.

Raidījums vēsta, ka bojāgājušā puiša tēvs, mājas saimnieks iepriekš vairākus gadus pavadījis cietumā par draudzenes slepkavību. Viņa toreiz esot noslepkavota, lai saņemtu nepilnu 1900 latu (2703 eiro) lielu apdrošināšanas atlīdzību.

Raidījums noskaidrojis, ka abi mirušie jaunieši bijuši apdrošināti vismaz piecās lielākajās apdrošināšanas kompānijās Latvijā. Latvijas Apdrošināšanas asociācijas prezidents Jānis Abašins norāda, ka tas ir Latvijā unikāls gadījums. “Šādi gadījumi bija dzirdēti par ārzemēm. Ar ko tādu sastopamies pirmo reizi,” viņš norāda, minot, ka faktiski visi līgumi ar kompānijām slēgti par labu mirušā puiša tēvam. Tas nozīmē, ka viņš būtu tas cilvēks, kuram būtu jāizmaksā atlīdzība gadījumā, ja notiek kāds negadījums. Izmaksājamā summa lēšama 100 000 eiro apmērā un vairāk.

Valsts policija informē, ka puiša tēvs pēdējos piecos gados pēc iznākšanas no cietuma likumsargu redzeslokā nonācis aptuveni 20 reizes, bet šajā kriminālprocesā ir liecinieka statusā.

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārstāve raidījumam skaidro, ka ir nozīmētas tiesu medicīnas ekspertīzes, lai varētu noteikt jauniešu nāves cēloni. Lietā tiek izskatītas vairākas versijas – gan, ka noticis nelaimes gadījums, gan arī iespējama ļaunprātība.

Pats jaunieša tēvs, lūgts komentēt situāciju, norāda: “Kādreiz biju stipri izbrīnīts par cilvēku tieksmi kaut ko tādu “uzpūst”, bet, kad saskaros pats, tad saprotu, ka cilvēks katrs pats ir spējīgs spriest pēc savas samaitātības pakāpes. Jo, ja uz otra nelaimes viņam kļūst vieglāk, vēl jo vairāk, kādu nozākāt un apmelnot, tad tas tikai uz viņa sirdsapziņas.”

Kā ziņots, par jauniešu nāvi maija sākumā ziņoja laikraksts “Neatkarīgā Rīta Avīze” (NRA). NRA vēstīja, ka traģēdija notikusi 6.maijā un iemels tai varētu būt elementārās elektrodrošības ignorēšana. Pēc piederīgo versijas, puisis ārā peldējies kubulā, kas piepildīts ar ūdeni. Tuvumā atradusies spuldze kabeļa galā, kas, visticamāk, turēta āra apgaismojumam. Piederīgie uzskata, ka kaķis ir lēcis no tādas kā koka laipiņas, sakustinājis lampu un tā iekritusi kubulā reizē ar pašu dzīvnieku. Noticis strāvas trieciens. Meitene, redzot nelaimi, metusies glābt puisi, aizmirsdama par draudiem pašas dzīvībai. Rezultātā miruši ir visi trīs – puisis, meitene un kaķis, uzskata piederīgie.

Oficiālā informācija liecina, ka jauniešu nāve konstatēta pēc pusnakts. Uz notikuma vietu gan policiju, gan ātrās palīdzības mediķus izsaucis vīrietis, kurš šajā lietā figurē kā liecinieks. Nelaime notikusi viņa viensētas teritorijā. Viņš esot ieraudzījis situāciju tikai tad, kad viss jau bija noticis un nevienu vairs nevarējis glābt.

Pēc Valsts policijas sniegtās informācijas, jaunieši ir atrasti miruši ārā. Ūdens kubulā bijis miris 19 gadus vecs puisis. Turpat bijusi arī 21 gadu veca meitene – arī mirusi. Sākotnēji ir sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma XIII nodaļas “Noziegumi pret personas veselību”. Bojā gājušajiem noteikta tiesu medicīniskā ekspertīze. Notiek izmeklēšana.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Tas viss ir LPSR laika grāmatelēs Atbildēt

    jā, ārvalstīs bija Francijā Aleksandrs Serā kas līķus mērca skābēs vannītē un UK bija vīrels kas sievas aiz papēžiem parāvba zem ūdens tā ka nepalika TME nosakāmu vardarbības pēdu..Vācijā Eriks Tecners svilināja stopētājus ar savu autio un jeņķos Greiems uzspridzināja lidmašīnu ar savu mammītgi lai dabūtu timpas..Kriminālistikas 100 gadi,Temīda ir bezspēcīga, Parīzes lielā auss

  2. viss tīrākā slepkavība,ja policija uzskatīs kā nelaimes gadijumu,tad policija jāsūta pensijā.kolhozam mīklainos apstāļos pazuda traktors t 25,mīklainos apstākļos vienam džekam pazuda 2 teļi un visur figurēja šī persona.

  3. Jā, trakas lietas. Iedomājieties – jūs apdrošināt dzīvību un tūlīt pat nomirstat. Likteņa ironija.

  4. Nu, te jau viss skaidrs. Zheel , ka cilveeks savu izdomu izmanto noziedziigos noluukos.

  5. Motīvs noziegumam ir, tāpēc ir arī aizdomas.

Draugiem Facebook Twitter Google+