×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
24. septembris, 2013
Drukāt

LKA studentu skatuves mākslas festivāls “Patriarha rudens 2013”

maskas_24092013

No 30.septembra līdz 6.oktobrim norisināsies jau ceturtais Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) studentu skatuves mākslas festivāls “Patriarha rudens 2013”.

Festivāla izrāžu skatē šogad ar 12 darbiem piedalīsies deviņi LKA studējošie, kā arī akadēmiju nupat absolvējušie teātra režisori un divi laikmetīgās dejas horeogrāfi. Skates radošos darbus izvērtēs ekspertu komisija priekšsēdētājas Karinas Pētersones vadībā, lai noslēgumā kādam no māksliniekiem pasniegtu balvu par spilgtāko sniegumu festivālā.
Skatē piedalīsies Inga Gaile ar izrādi “Mūsu Silvija debesīs” un Morisa Māterlinka lugu “Aglavena un Selizeta”, Georgijs Surkovs ar Ivana Viripajeva lugu “Valentīna diena”, Paula Prozoroviča ar izrādi “Porcelāna dūmi”, Jānis Mūrnieks ar Fausto Paravidīno lugu “Divi brāļi”, Dāvis Auškāps ar Jevgeņija Griškoveca lugu “Satisfakcija”, Elīna Martinsone ar izrādi “Viņa sieva”, kas tapusi pēc Virdžīnijas Vulfas romāna “Deloveja kundze” motīviem, Edgars Niklasons ar Valda Kalnupa metamorfozēm vienā cēlienā “Valdis”, Reinis Suhanovs ar Leonarda Gerša lugu “Taureņi ir brīvi”, Andris Kalnozols ar izrādi “Labākais cilvāks Takhurannā”, Sintija Siliņa ar horeogrāfiju “Il cimento della struttura e dell’accento” un Krišjānis Sants ar horeogrāfiju “Ornaments. Krustu krusti”.
“Patriarha rudens” ietvaros LKA Dramatiskā teātra aktiermākslas 3.kursa studenti izrādīs arī režisora Pētera Krilova vadībā tapušo izrādi “Pēterburgas stāsti” pēc Nikolaja Gogoļa prozas motīviem, savukārt LKA Laikmetīgās dejas horeogrāfu 3.kurss ar Siliņas un Santa horeogrāfijām viesosies arī Rēzeknes koncertzāles “Latgales vēstniecība GORS” laikmetīgās dejas festivālā “Jauna deja jaunā vietā”.
Festivāla izrādes būs skatāmas “Dirty Deal Teatro”, Ģertrūdes ielas teātrī, “Totaldobže” mākslas centrā, Latvijas Nacionālajā teātrī, LKA Teātra mājā “Zirgu pasts”, Igauņu biedrības namā, Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā un Smiļģa Teātra mājā, kā arī Daugavpils teātrī un Valmieras Drāmas teātrī.
Festivālam šogad būs jauni akcenti – modernā dramaturģija un Pēteris Pētersons, turklāt paplašināsies arī festivāla norises vietu skaits, izejot ārpus Rīgas robežām.
Festivāls tiks atklāts 30.septembrī pulksten 13 Āgenskalna tirgus paviljonā, kur vienkopus pulcēsies festivāla dalībnieki, LKA rektors, absolventi, studenti, mācībspēki, kultūras un mākslas nozares pārstāvji, lai klātienē vērotu fragmentus no Dramatiskā teātra aktiermākslas 3.kursa izrādes “Pēterburgas stāsti”. Izrādi pēc Nikolaja Gogoļa darbu motīviem iestudējis režisors prof. Pēteris Krilovs. Būs arī tradicionālais festivāla atklāšanas gājiens uz LKA Eduarda Smiļģa Teātra muzeju, noslēgumā svinīgi paceļot “Patriarha rudens” karogu un cienājot viesus ar tradicionālo rudens zupu.
Festivāla rīkotāji šogad īpašu vērību pievērsuši latviešu režisoram, dramaturgam, tulkotājam, sabiedriskajam darbiniekam Pēterim Pētersonam (1923-1998), kuram 2013.gadā ir 90 gadu jubileja. Festivāla laikā Teātra muzejā 30.septembrī notiks konference “Pētīt Pēteri Pētersonu”, kuras mērķis būs rosināt topošos teorētiķus un māksliniekus apzināt Pētersona nozīmi Latvijas modernā teātra, dramaturģijas un teorētiskās domas kontekstā.
Modernās dramaturģijas fenomena izpratnei veltīta arī britu rakstnieka un brīvmākslinieka Maikla Pinčbeka meistardarbnīca “Cilvēks, kurš aizlidoja kosmosā no sava dzīvokļa”. Meistardarbnīcā, kas notiks Latvijas Mākslas akadēmijā, visas nedēļas garumā strādās Latvijas Kultūras akadēmijas un Liepājas Universitātes dramaturģijas, teātra un literatūras nozaru studenti.
Festivālā neizpaliks arī skatītāju ļoti iecienītie kino vakari. Kaņepes Kultūras centra kinoteātrī “Kino Bize”, Daugavpils universitātē un Rīgas Starptautiskajā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolā (RISEBA) būs iespēja redzēt bakalaura programmas “Mākslas” Audiovizuālās mākslas apakšprogrammas studentu radošos darbus – 1.seansā vizītkartes un kinonoveles, 2.seansā – horeogrāfu portretus, kas ir veidoti, LKA laikmetīgās dejas horeogrāfiem profesores Olgas Žitluhinas vadībā sadarbojoties ar RISEBA bakalaura programmas Audiovizuālā mediju māksla studentiem.
Ievadot jau nākamā, 2014.gada, festivālu, kas iekļauts projekta “Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” “Force Majeure” programmas tematiskajā līnijā “Ceļu karte”, paredzot Āgenskalna teritorijas aktualizēšanu, ir izveidota sadarbība ar Āgenskalna Valsts ģimnāziju un Āgenskalna Valsts vācu ģimnāziju, kurās skolniekiem jauniešu rītos tiks piedāvātas Imanta Ziedoņa kompozīcijas “Vēl nav nekā…” asociētās profesores Ainas Matīsas un lektores Zanes Daudziņas vadībā un Ojāra Vācieša kompozīcijas “Mans laiks, mana sirdsapziņa…” profesora Jāņa Siliņa un docentes Rutas Vītiņas vadībā.
Festivāls turpinās izdot arī savu “Patriarha rudens” avīzi, ko veido LKA Audiovizuālās un skatuves mākslas teorijas 4.kursa studenti. Ar festivāla avīzes saturu un aktuālo informāciju interesentiem ir iespēja iepazīties festivāla sociālajos tīklos “facebook.com” un “twitter.com”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+