×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
17. janvāris, 2012
Drukāt

Llīdzekļu trūkuma dēļ apdraudēti pasažieru pārvadājumi

Foto- LETAFoto- LETA

Ja Saeimā un valdībā netiks virzīti pasākumi ēnu ekonomikas apkarošanai un atrasti papildu līdzekļi zaudējumu segšanai, pasažieru pārvadātāji augsto degvielas cenu iespaidā būs spiesti līdzekļu trūkuma dēļ otrajā pusgadā pārtraukt pasažieru pārvadājumus, biznesa portālam “Nozare.lv” atzina Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācijas (LPPA) direktors Ivo Ošenieks.

“Viennozīmīgi ir tas, ka nemitīgais degvielas cenu kāpums negatīvi ietekmē pārvadātāju uzņēmumu darbību,” uzsvēra LPPA vadītājs.

Loģiski esot, ka līdz ar to pieaug izmaksas sabiedriskā transporta pakalpojuma nodrošināšanai. Jau 2011.gadā degvielas cena pret 2010.gadu pieaugusi vidēji par 20%, un šķiet, ka pieaugums būs arī šogad.

Ošenieks uzsver, ka degvielas izmaksas veido 28%-30% no kopējiem pasažieru pārvadātāju uzņēmumu izdevumiem, līdz ar to, “bez šaubām, būs nepieciešami papildu līdzekļi zaudējumu segšanai 2012.gadā, jo dotāciju samazinājums šogad pret 2011.gadu ir pieci miljoni latu plus 2,35 miljoni nesegtie 2011.gada zaudējumi”.

Ēnu ekonomiku varot apkarot, pieņemot grozījumus Autopārvadājumu likumā, kā arī Ministru kabineta noteikumos par neregulāriem pārvadājumiem, kas nelegālajiem pārvadātājiem neļautu pārvilināt pasažierus no regulāro pārvadātāju maršrutiem.

Kā ziņots, pagājušajā nedēļā 95.markas benzīna litra cena “Statoil” degvielas uzpildes stacijās pieauga no 95,7 santīmiem līdz 97,6 santīmiem. “Neste” degvielas uzpildes stacijās benzīna cena kāpusi no 94,5 santīmiem līdz 95,4 santīmiem.

Šodien 95.markas benzīna litrs “Statoil” maksāja 96,9 santīmus, savukārt dīzeļdegviela 97,9 santīmus, liecina informācija tirgotāja mājaslapā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+