×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
24. aprīlis, 2014
Drukāt

LLKC apmācīs meža atjaunošanā un kopšanā

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) šonedēļ noslēdza vienošanos ar valsts AS “Latvijas valsts meži” (LVM) par īpašas apmācību programmas uzsākšanu mežsaimniecisko darbu veicējiem, informē LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja Iveta Tomsone.

Mācību mērķis ir uzlabot mežsaimniecisko darbu pakalpojumu sniedzēju zināšanas par meža apsaimniekošanu, kas ļaus strādāt efektīvāk, kvalitatīvāk un videi draudzīgāk. Mācības īstenos LLKC struktūrvienība Meža konsultāciju pakalpojumu centrs.

“Līdzšinējā pieredze rāda, ka daudziem mežsaimniecisko darbu veicējiem pietrūkst elementāru zināšanu par meža apsaimniekošanu. Apmācības, ko sākam organizēt jau šajā mēnesī, nodrošinās labāku un produktīvāku darbu veikšanu gan privātajos mežos, gan AS “Latvijas valsts meži” mežos. Mācības tiks rīkotas visos Latvijas reģionos, līdz ar to zināšanas par to, kā strādāt atbilstoši labai mežsaimniecības praksei, būs pieejamas ikvienam mežstrādniekam,” skaidro Meža konsultāciju pakalpojumu centra direktors Raimonds Bērmanis.

Kursu dalībniekiem būs iespēja piecu dienu laikā klātienē apgūt zināšanas par mežsaimniecības pamatjautājumiem – meža tipiem, apsaimniekošanu, atjaunošanu, jaunaudžu kopšanu, krājas kopšanas cirtēm, dabas aizsardzības jautājumiem, meža sertifikāciju un citiem jautājumiem. Tāpat praksē varēs apgūt darba metodes – darbam ar motorzāģi un krūmgriezi.

Klātienes kursu starplaikā dalībnieki papildinās zināšanas pašmācības ceļā. Kursu noslēgumā tiks veikta teorētisko zināšanu un praktisko iemaņu pārbaude mežā.

Sekmīgi nokārtojot pārbaudījumus, dalībnieki saņems apliecību par mācību kursa “Meža kopšana un atjaunošana” pabeigšanu. Tas noderēs, piedaloties LVM atklātajos konkursos mežsaimniecisko darbu veicējiem.

Dalības maksa par mācību programmas apgūšanu ir 60 eiro, kursi tiks organizēti visā Latvijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+