Mobilā versija
Brīdinājums -1.0°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
24. aprīlis, 2014
Drukāt

LLKC apmācīs meža atjaunošanā un kopšanā

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) šonedēļ noslēdza vienošanos ar valsts AS “Latvijas valsts meži” (LVM) par īpašas apmācību programmas uzsākšanu mežsaimniecisko darbu veicējiem, informē LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja Iveta Tomsone.

Mācību mērķis ir uzlabot mežsaimniecisko darbu pakalpojumu sniedzēju zināšanas par meža apsaimniekošanu, kas ļaus strādāt efektīvāk, kvalitatīvāk un videi draudzīgāk. Mācības īstenos LLKC struktūrvienība Meža konsultāciju pakalpojumu centrs.

“Līdzšinējā pieredze rāda, ka daudziem mežsaimniecisko darbu veicējiem pietrūkst elementāru zināšanu par meža apsaimniekošanu. Apmācības, ko sākam organizēt jau šajā mēnesī, nodrošinās labāku un produktīvāku darbu veikšanu gan privātajos mežos, gan AS “Latvijas valsts meži” mežos. Mācības tiks rīkotas visos Latvijas reģionos, līdz ar to zināšanas par to, kā strādāt atbilstoši labai mežsaimniecības praksei, būs pieejamas ikvienam mežstrādniekam,” skaidro Meža konsultāciju pakalpojumu centra direktors Raimonds Bērmanis.

Kursu dalībniekiem būs iespēja piecu dienu laikā klātienē apgūt zināšanas par mežsaimniecības pamatjautājumiem – meža tipiem, apsaimniekošanu, atjaunošanu, jaunaudžu kopšanu, krājas kopšanas cirtēm, dabas aizsardzības jautājumiem, meža sertifikāciju un citiem jautājumiem. Tāpat praksē varēs apgūt darba metodes – darbam ar motorzāģi un krūmgriezi.

Klātienes kursu starplaikā dalībnieki papildinās zināšanas pašmācības ceļā. Kursu noslēgumā tiks veikta teorētisko zināšanu un praktisko iemaņu pārbaude mežā.

Sekmīgi nokārtojot pārbaudījumus, dalībnieki saņems apliecību par mācību kursa “Meža kopšana un atjaunošana” pabeigšanu. Tas noderēs, piedaloties LVM atklātajos konkursos mežsaimniecisko darbu veicējiem.

Dalības maksa par mācību programmas apgūšanu ir 60 eiro, kursi tiks organizēti visā Latvijā.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (1)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+