×
Mobilā versija
+10°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
31. decembris, 2014
Drukāt

LLKC: nākamais gads lauksaimniekiem būs interesants; svarīgi meklēt jaunus tirgus (2)

Foto - Līga VasiļūnaFoto - Līga Vasiļūna

Nākamais gads lauksaimniecības nozarē būs interesants, jo Krievija pakāpeniski arvien vairāk vēlas aizstāt importa produktus ar vietējā tirgū saražoto, mazinot Latvijas lauksaimnieku cerības par Krievijas tirgus atvēršanos, aģentūrai BNS teica Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis.

“Eiropas Komisijas (EK) atbalsts mums šajā brīdī ļauj nomaksāt rēķinus par elektrību, par pamata lopbarību, arī kādu bankas maksājumu, bet mums ir jāatrod jauni tirgi. Galvenais ir atrast jaunus tirgus. Man jau liekas, ja mēs aiziesim no Krievijas prom, tad mēs tur diez vai vairs atgriezīsimies. Ja atgriezīsimies Krievijā, tad būsim paši vainīgi,” norādīja Cimermanis, piebilstot, ka Krievija ir riskants tirgus, līdz ar to lauksaimniekiem ir jādiversificē eksporta riski un jāmeklē jauni tirgi, piedaloties izstādēs un meklējot jaunus sadarbības partnerus.

Pēc viņa teiktā, lauksaimniekiem ir cerības ar piena vai gaļas produkciju iekļūt Centrālāzijas vai Austrumu valstu tirgū. “Es tā jūtu – jau daži pirmie signāli ienāk no tās puses, kas ir Centrālāzijā, Austrumu valstīs. Es klusībā ceru, turu īkšķi, ka mums izdosies, bet tur ir arī vajadzīgi lieli apjomi, vajadzīga saliedētība mūsu ražotāju starpā. (..) Mums ir jāapvieno spēki, lai mēs varētu pārdod maksimāli daudz un par izdevīgu cenu,” sacīja Cimermanis, piebilstot, ka Latvijas ražotājiem ir potenciāls attīstīt eksportu arī Ķīnas tirgū, taču arī tur ir vajadzīgi lieli produkcijas apmēri.

Pēc viņa teiktā, iekams, nav atrasti jauni eksporta tirgi, piena pārstrādes uzņēmumiem glābiņš ir vietējais tirgus. “Ir piena pārstrādes uzņēmumi, kas patlaban turas virs ūdens, pateicoties iekšējam tirgum. Iekšējais tirgus ir. Prieks, ka arī latviešu pircējs ir atsaucies un pērk vietējo preci. Katrs eiro, ka ieripo, pērkot vietējo preci, tomēr palīdz izdzīvot mūsu saimniekiem,” sacīja Cimermanis, piebilstot, ka arī veikalu ķēdēm ir jābūt pretimnākošām vietējiem ražotājam un tās nedrīkst padoties kārdinājumam atteikties no Latvijas zemnieku produktiem lētāka piedāvājuma dēļ.

LLKC darbojas kopš 1991.gada un ir lielākais un plašākais lauku konsultāciju sniedzējs ar pilnīgu pārklājumu visā Latvijas teritorijā. Tā pastāvēšanas mērķis ir veicināt lauku attīstību, paaugstinot lauku uzņēmēju profesionālās un ekonomiskās zināšanas, nodrošināt konsultāciju un mācību organizāciju visos Latvijas novados, paaugstināt lauku iedzīvotāju konkurētspēju Eiropas Savienībā un organizēt Zemkopības ministrijas padotībā esošajās iestādēs strādājošo darbinieku tālākizglītību.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. atkratities no bistami politizetas Krievijas tirdzniecibas. Tikai alkatigs pasnavnieks baztu savu galvu tada cilpa.

  2. cerība mirst pēdējā

Draugiem Facebook Twitter Google+