Mobilā versija
Brīdinājums -0.4°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
23. maijs, 2014
Drukāt

LLKC: šogad lēna attīstība arī ganību zālājiem

Foto - LETAFoto - LETA

Zālāji, kas paredzēti pļaušanai un ganīšanai, kopumā šajā pavasarī attīstījās lēni, ko sekmējis sausums un salīdzinoši zemā gaisa temperatūra aprīlī un maija pirmajā pusē, norādīts Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) mājaslapā.

Veicot lauku apsekošanu 17.maijā un 18.maijā Vidzemē, Latgalē un Zemgalē, LLKC agronomi konstatējuši, ka vietām vērojamas pērnās ziemas sekas un zālāji nav pārcietuši kailsalu, kā arī kopumā zālāji attīstījušies nevienmērīgi. Vietās, kur augsne ir mitrāka, zālāju zelmenis attīstās labi, bet vietās, kur augsne ir sausa un vērojams mazāks mitrums, zelmenis nīkuļo un neaug.

Vidzemes pusē zālaugi sasnieguši 12 līdz 30 centimetru augstumu, savukārt vidējā zāles ražība pļaušanai paredzētajos laukos svārstās no 5,4 tonnām līdz 18,5 tonnām no viena hektāra atkarībā no zālaugu sastāva.

Patlaban ganību zelmeņi ir sasnieguši ganīšanas garumu un sāks pāraugt, lai arī ražība nav augsta. Lai nodrošinātu ganību rotāciju, pēdējie ganāmie aploki šonedēļ jānopļauj, norāda LLKC eksperti.

Tā kā kopumā, neraugoties uz iepriekšējo dienu lietavām, pavasaris ir sauss un zāles augšana pagaidām ir lēna, arī tad, ja govis tiek laistas ganos, tās kūtī ir jābaro gan ar rupjo lopbarību, gan spēkbarību.

Latvijas laukos ganīšana populāra nelielajās saimniecībās, jo zāle ir vislētākā lopbarība, kas ļauj samazināt piena pašizmaksu. Savukārt lielajās un modernizētajās fermās, kur liellopu skaits ir vairāki desmiti vai simti, dzīvnieki tiek turēti iekštelpās visu gadu un baroti ar speciāliem maisījumiem.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+