Mobilā versija
Brīdinājums -1.4°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Sestdiena, 10. decembris, 2016
23. maijs, 2014
Drukāt

LLKC: šogad lēna attīstība arī ganību zālājiem

Foto - LETAFoto - LETA

Zālāji, kas paredzēti pļaušanai un ganīšanai, kopumā šajā pavasarī attīstījās lēni, ko sekmējis sausums un salīdzinoši zemā gaisa temperatūra aprīlī un maija pirmajā pusē, norādīts Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) mājaslapā.

Veicot lauku apsekošanu 17.maijā un 18.maijā Vidzemē, Latgalē un Zemgalē, LLKC agronomi konstatējuši, ka vietām vērojamas pērnās ziemas sekas un zālāji nav pārcietuši kailsalu, kā arī kopumā zālāji attīstījušies nevienmērīgi. Vietās, kur augsne ir mitrāka, zālāju zelmenis attīstās labi, bet vietās, kur augsne ir sausa un vērojams mazāks mitrums, zelmenis nīkuļo un neaug.

Vidzemes pusē zālaugi sasnieguši 12 līdz 30 centimetru augstumu, savukārt vidējā zāles ražība pļaušanai paredzētajos laukos svārstās no 5,4 tonnām līdz 18,5 tonnām no viena hektāra atkarībā no zālaugu sastāva.

Patlaban ganību zelmeņi ir sasnieguši ganīšanas garumu un sāks pāraugt, lai arī ražība nav augsta. Lai nodrošinātu ganību rotāciju, pēdējie ganāmie aploki šonedēļ jānopļauj, norāda LLKC eksperti.

Tā kā kopumā, neraugoties uz iepriekšējo dienu lietavām, pavasaris ir sauss un zāles augšana pagaidām ir lēna, arī tad, ja govis tiek laistas ganos, tās kūtī ir jābaro gan ar rupjo lopbarību, gan spēkbarību.

Latvijas laukos ganīšana populāra nelielajās saimniecībās, jo zāle ir vislētākā lopbarība, kas ļauj samazināt piena pašizmaksu. Savukārt lielajās un modernizētajās fermās, kur liellopu skaits ir vairāki desmiti vai simti, dzīvnieki tiek turēti iekštelpās visu gadu un baroti ar speciāliem maisījumiem.

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (1)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+