Mobilā versija
+1.6°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
23. maijs, 2014
Drukāt

LLKC: šogad lēna attīstība arī ganību zālājiem

Foto - LETAFoto - LETA

Zālāji, kas paredzēti pļaušanai un ganīšanai, kopumā šajā pavasarī attīstījās lēni, ko sekmējis sausums un salīdzinoši zemā gaisa temperatūra aprīlī un maija pirmajā pusē, norādīts Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) mājaslapā.

Veicot lauku apsekošanu 17.maijā un 18.maijā Vidzemē, Latgalē un Zemgalē, LLKC agronomi konstatējuši, ka vietām vērojamas pērnās ziemas sekas un zālāji nav pārcietuši kailsalu, kā arī kopumā zālāji attīstījušies nevienmērīgi. Vietās, kur augsne ir mitrāka, zālāju zelmenis attīstās labi, bet vietās, kur augsne ir sausa un vērojams mazāks mitrums, zelmenis nīkuļo un neaug.

Vidzemes pusē zālaugi sasnieguši 12 līdz 30 centimetru augstumu, savukārt vidējā zāles ražība pļaušanai paredzētajos laukos svārstās no 5,4 tonnām līdz 18,5 tonnām no viena hektāra atkarībā no zālaugu sastāva.

Patlaban ganību zelmeņi ir sasnieguši ganīšanas garumu un sāks pāraugt, lai arī ražība nav augsta. Lai nodrošinātu ganību rotāciju, pēdējie ganāmie aploki šonedēļ jānopļauj, norāda LLKC eksperti.

Tā kā kopumā, neraugoties uz iepriekšējo dienu lietavām, pavasaris ir sauss un zāles augšana pagaidām ir lēna, arī tad, ja govis tiek laistas ganos, tās kūtī ir jābaro gan ar rupjo lopbarību, gan spēkbarību.

Latvijas laukos ganīšana populāra nelielajās saimniecībās, jo zāle ir vislētākā lopbarība, kas ļauj samazināt piena pašizmaksu. Savukārt lielajās un modernizētajās fermās, kur liellopu skaits ir vairāki desmiti vai simti, dzīvnieki tiek turēti iekštelpās visu gadu un baroti ar speciāliem maisījumiem.

Pievienot komentāru

Cūku mēris neārstējams, bizness atjaunojams (4)Cilvēciskais faktors spēj pārvarēt ikvienu biodrošības barjeru
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+