×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
30. janvāris, 2014
Drukāt

LLU absolvente mantojumā novēlējusi augstskolai pusmiljonu ASV dolāru (6)

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU) saņēmusi pusmiljonu ASV dolāru (367 431 eiro) vērtu mantojumu no ASV dzīvojušās un jau mirušās absolventes Mirdzas Oškalnes, informēja LLU Sabiedrisko attiecību un karjeras centra vadītāja Sandra Grigorjeva.

Oškalne 1938.gadā ļoti sekmīgi Latvijā ieguvusi agronomes grādu un novēlējusi, lai pēc nāves viss viņas īpašums tiktu nodots toreizējās Jelgavas Lauksaimniecības akadēmijas (JLA) tagadējās pēcteces – LLU – rīcībā.

Universitātes studiju prorektors Arnis Mugurēvičs informēja, ka saņēmis paziņojumu no juridiskā biroja “Kolodner Law Offices” Filadelfijā, ASV par absolventes Oškalnes testamentāro mantojumu.

Lai gan Oškalnes darbs ASV bijis saistīts ar grāmatvedību, absolventei visu mūžu bijusi liela interese par lauksaimniecības nozari, tāpēc par galveno testamentāro mantinieci viņa nosaukusi JLA pēcteci LLU, kas sagatavo jaunos lauku attīstības speciālistus.

Mantojumu pusmiljona ASV dolāru apjomā (367 431 eiro) veido gan skaidra nauda, gan akcijas un apdrošināšanas kompensācijas.

LLU patlaban saņēmusi pirmo daļu no visa testamentārā mantojuma, un to plānots ieguldīt LLU Attīstības fondā, dibinot Oškalnes vārdisko stipendiju jaunajiem mācībspēkiem, specializācijai ārzemēs, kā arī ieguldīt dažādos LLU attīstības projektos, skaidroja Grigorjeva.

Mirdza Līvija Oškalne dzimusi 1913.gadā 15.oktobrī Rīgā, pēc studijām Latvijas Universitātes Lauksaimniecības fakultātē strādājusi Valmieras Valsts ģimnāzijā par ķīmijas un dabas zinību skolotāju. Bijusi studenšu korporācijas “Gaujmaliete” biedre.

Otrā pasaules kara laikā viņa devusies bēgļu gaitās uz Vāciju, kur dzīvojusi latviešu centrā Eslingenā un 1949.gadā emigrējusi pāri okeānam uz ASV, nonākot Filadelfijā.

Savas zināšanas Oškalne papildinājusi vakara kursos un strādājusi par grāmatvedi. Augusi ar mākslu saistītā ģimenē un savā mūžā izveidojusi ievērojamu gleznu un daiļdarbu kolekciju. Bijusi aktīva Latviešu kopienas dalībniece “Filadelfijas Brīvo latvju” biedrībā, pievienojusies Dievturu kustībai un to dāsni atbalstījusi. Mirusi 2010.gada 6.septembrī ASV Filadelfijā, Pensilvānijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Padlatvietim šāda patriotiska rīcība ir galīgi nesaprotama.

  2. varēja tad vismaz budžeta vietas palielināt

  3. Radi sašutuši 😀

  4. Kur tadi dunduki rodas?Novelet kam?Varetu domat,ka iegus tie,kam noveleja.To LLU vispar grasas slegt ciet tagad:D .. kadam pikjim bus:D

    • No kurienes tu esi izlīdis un no kurienes tādu infomāciju izvilcis? Neko netaisās slēgt un neslēgs vēl daaaaaudz gadus. LLU ir milzīga un neaizvietojama, un pavisam notiekti netiks slēgta.
      Atkal kāds- viena tante teica. Šausmas

  5. Tomēr notiek kaut kas labs.Dāsns ziedojums.

Draugiem Facebook Twitter Google+