×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
13. jūlijs, 2012
Drukāt

LLU likvidējusi vienu no ekspertu zemu novērtētajām studiju programmām

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU) ir likvidējusi pirmā līmeņa profesionālo augstākās izglītības studiju programmu “Zemes ierīcība”, bet trīs citas programmas zemes ierīcības jomā turpina darbu, aģentūru LETA informēja LLU preses sekretārs Juris Kālis.

Kā ziņots, starptautiskie eksperti ir izvērtējuši Latvijas augstskolu 854 studiju programmu kvalitāti un ilgtspēju un 55 no tām ieteikuši slēgt, raksta žurnāls “Ir”. Tostarp LLU no 69 programmām zemu novērtētas trīs – zemes ierīcība, finanšu vadības maģistrantūras programma un sabiedrības pārvaldes studiju programma.

LLU uzsver, ka Lauku inženieru fakultātē zemes ierīcības jomā tiek piedāvāts apgūt augstākās izglītības bakalaura un profesionālās augstākās izglītības bakalaura studiju programmu, kā arī maģistra studiju programmu.

Pēc Kāļa vārdiem, visas trīs minētās zemes ierīcības studiju programmas studiju virzienu izvērtēšanas laikā no ekspertu puses saņēmušas visnotaļ pozitīvu vērtējumu un gala slēdzienā varētu tikt atzītas par gana kvalitatīvām un ilgtspējīgām. “Tas ir saprotams, jo LLU ir vienīgā augstskola valstī, kur jau kopš pēckara pirmajiem gadiem sagatavo augstākās raudzes mērniekus, kas Latvijas tautsaimniecībai aizvien ir tik nepieciešami.

 

Zemes ierīcības speciālisti ir pieprasīti Valsts zemes dienestā, pašvaldībās, teritoriālās plānošanas iestādēs, kā arī komercfirmās, bet fakultātes beidzējus bezdarbnieku vidū praktiski neatrast,” izteicās Kālis.

Kālis atzina, ka vienā no salīdzinoši nesen fakultātē izveidotajām un akreditētajām studiju programmām šopavasar ar LLU Senāta lēmumu jaunu studentu uzņemšana tika pārtraukta. Par konkrētās pirmā līmeņa profesionālās studiju programmas izveidi savulaik aktīvi esot iestājušies nozarē strādājošie, tādējādi cerot atrisināt sertifikācijas problēmu zemes ierīcībā praktiski strādājošajiem darbiniekiem.

Pasliktinoties ekonomiskajai situācijai valstī, par maksu studēt gribētāju skaits strauji saruka un programmas uzturēšana kļuvusi ekonomiski neizdevīga. Uz to arī norādījuši studiju virzienu izvērtēšanas eksperti. “Taču tas nekādā veidā neskar pārējās trīs jau pieminētās zemes ierīcības studiju programmas,” piebilda Kālis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+