Latvijā
Izglītība

LLU slēgusi divas no desmit studentu viesnīcām 16

foto: llu.lv

Sarukuša studentu skaita dēļ Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU) slēgusi divas no desmit dienesta viesnīcām, aģentūru LETA informēja LLU direktors Andrejs Garančs. Lēmums pieņemts, jo augstskolā ieviesta kopmītņu pašfinansēšanas sistēma, un, lai samazinātu izdevumus, nolemts slēgt 3. un 7.studentu dienesta viesnīcu.

“Esam sakārtojuši 8. un 1.dienesta viesnīcu, tiek labiekārtots arī 9.dienesta viesnīcas ceturtais un piektais stāvs, plānoti remonti pirmajā un trešajā stāvā. Pēc remontu pabeigšanas arī 9.dienesta viesnīca būs tuvu 8.dienesta viesnīcas līmenim,” par padarīto stāstīja Garančs.

Tāpat plānota 1., 6. un 9.dienesta viesnīcas energoefektivitātes paaugstināšana. Savukārt 3.dienesta viesnīca, kas atrodas Driksas ielā, ir sliktā tehniskajā stāvoklī, un tiks nodota AS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ), bet 7.kopmītnes pašlaik nolemts iekonservēt.

“Esam iesnieguši Zemkopības ministrijai iesniegumu par projektu izstrādi 5., 6. un 7.dienesta viesnīcas iekštelpu remontam. Ja līdzekļi tiks piešķirti, 7.dienesta viesnīcā remontdarbus varēsim veikt, netraucējot studentus,” pauda LLU direktors. Taču pašlaik nav zināms, kad šīs ieceres varētu īstenotas.

Ēkā Lielajā ielā, kurā atrodas 7.dienesta viesnīca, izvietoti arī privatizēti dzīvokļi, savukārt pirmā stāva telpas no augstskolas nomā uzņēmumi. Plānots, ka nomnieki turpinās darbu ēkā, savukārt tie uzņēmumi, kas izvietoti 3.dienesta viesnīcas ēkā, par telpu nomu varēs turpmāk spriest ar VNĪ, taču, kamēr ēka tiek nodota VNĪ, nomnieki ēkā vēl var darboties.

Garančs pauda, ka jaunu nomnieku piesaistīšana iekonservētajai 7.dienesta viesnīcai nav racionāla, jo prasīs papildu izdevumus, piemēram, siltumam, ko nav iespējams nodrošināt katrai telpai atsevišķi pēc vajadzības.

“Pēc pašreizējiem aprēķiniem un pieteikumiem vietas jāpietiek visiem, bet reālo situāciju redzēsim pēc 4.septembra. Varbūt 10.dienesta viesnīcā vajadzēs kādu papildu gultu ielikt, kamēr nav beigušies remonti 9.dienesta viesnīcā,” kopējo situāciju pēc pārmaiņām raksturoja Garančs.

LA.lv