Latvijā
Izglītība

LLU uzsāk jaunu apmācības programmu kokapstrādes nozarē0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Ieva Makare

Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU) uzsāk jaunu apmācību projektu kokapstrādes nozarē, kurā, izmantojot darba vidē balstītu mācību pieeju, nozarē strādājošie iegūs jaunas zināšanas, prasmes un kompetences, aģentūrai LETA pastāstīja LLU komunikācijas vadītāja Lana Janmere.

Viņa norādīja, ka apzinot Vācijas profesionālās izglītības pieredzi un Latvijas uzņēmumu vajadzības, mācību satura veidošanā iesaistījušies pārstāvji no Latvijas Kokapstrādes uzņēmēju un eksportētāju asociācijas, LLU, AS “Latvijas Finieris” un Vācijas – Baltijas Tirdzniecības kameras.

Oktobra vidū LLU Meža fakultātes Kokapstrādes katedrā jau aizvadītas pirmās klātienes nodarbības un tās turpināsies divus gadus.

Janmere sacīja, ka jauno apmācības programmu “Ražošanas vadība kokapstrādē” veido vairāki tematiskie moduļi par industriālajām tehnoloģijām, darba drošību un aizsardzību, plānošanas kontroles un komunikācijas sistēmām, biznesa pārvaldību, cilvēkresursu vadību, komunikācijas metodēm un līderību. Divas trešdaļas no apmācību apjoma norisināsies uzņēmumos, tāpat tiks organizētas mobilitātes vizītes uz Lietuvas un Igaunijas uzņēmumiem.

Pirmajās pilotapmācībās piedalās eksperimentālā grupa, kurā ir pārstāvji no dažādiem ražojošajiem uzņēmumiem, un turpmākos divus gadus viņi aprobēs programmu, lai pēc tam tā būtu pieejama plašākam interesentu lokam un apmierinātu nozarē strādājošo izglītības vajadzības.

“Kokrūpniecības uzņēmumos bieži vien strādā cilvēki, kuriem nav bijusi iespēja iegūt klasisko izglītību, bet viņi kā profesionāļi ir izauguši pašā uzņēmumā un varētu pārņemt plašākus darba pienākumus,” pauda Kokapstrādes katedras viesdocents Andrejs Domkins.

LLU akadēmiskajās studijās prioritāte ir nozares specifiskās, inženieriem nepieciešamās zināšanas, taču Latvijas kokapstrādes uzņēmumos aizvien pieaug nepieciešamība pēc darbiniekiem, kuriem ir plašākas kompetences, stāstīja Janmere.

Tādējādi pilotmācībās būtiska uzmanība tiks veltīta zināšanām par kokrūpniecības nozari tās daudzveidībā un “mīksto” kompetenču attīstīšanai.

Latvijas Kokapstrādes uzņēmēju un eksportētāju asociācijas izpilddirektors Artūrs Bukonts sacīja, ka šī ir nozarē veidota programma pieaugušajiem, un tās saturā ietverts tas, ko tajā vēlējušies redzēt uzņēmēji. “Vienlaicīgi centīsimies aprobēt pieredzi no Vācijas, kurai jau ir pieredze līdzīgu profesionālo programmu īstenošanā, organizējot apmācības darba vidē, kas nozīmē, ka viena trešdaļa apmācību laika būs klātienes nodarbības, bet divas trešdaļas – aktivitāšu tiks īstenotas uzņēmumos,” pauda Bukonts.

Saistītie raksti

Līdzīgi apmācību cikli šoruden sākti arī Lietuvā un Igaunijā un tie ilgs divus gadus, kad plānota apmācību programmas licencēšana atbilstoši piektajam profesionālās kvalifikācijas līmenim un piedāvājuma izstrāde arī citām interesentu grupām.

Apmācības programma “Ražošanas vadība kokapstrādē” tiek īstenota “Erasmus+ K2” projekta “Profesionālu izglītību un apmācību kompetenču pilnveide Baltijas kokrūpniecības nozarē atbilstoši Eiropas kvalitātes ietvarstruktūrai” ietvaros. Projekta īstenošana turpināsies trīs gadus un tajā iesaistīti partneri no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Vācijas.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Visbiežāk Saeimas plenārsēžu balsojumos atturas “Saskaņas” un “ZZS” deputāti
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Mājokļu atbalsta programmai gaidāmi vairāki jauni nosacījumi
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Madonā māte tik piedzērusies, ka policisti mazgadīgo bērnu nodod radinieku aprūpē
3 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

VK
Vita Krauja
Kultūra
Kam skan Dieva stabules. Saruna ar Vari Braslu
Intervija 1 stunda
LE
LETA
Dabā
Latvijā ieplūdīs silts gaiss no Āfrikas: laika prognoze trešdienai
1 stunda
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Olafs Zvejnieks: Budžeta “Pandoras lāde” un … valdības goda glābšana
1 stunda
LA
LA.LV
Kultūra
Mūzībā aizgājis “Cīrulīšu” autors Harijs Gulbis
2 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Nemiro paziņo, vai Latvijai jāpiedalās izstādē “Expo 2020 Dubai”
30 minūtes