×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
13. janvāris, 2012
Drukāt

LM atcēlusi rīkojumu par algu izlīdzināšanu NVA darbiniekiem

Foto - LETAFoto - LETA

Labklājības ministrija (LM) atcēlusi Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) rīkojumu par algu izlīdzināšanu, ar kuru būtiskam NVA ierēdņu un darbinieku skaitam bija paredzēts no šā gada 1.februāra samazināt mēnešalgas, aģentūrai BNS pavēstīja LM.

Ministrijā informēja, ka labklājības ministre Ilze Viņķele piektdien tikās ar NVA struktūrvienību un arodbiedrību pārstāvjiem, lai iepazīstinātu ar savu lēmumu par NVA direktores Baibas Paševicas atstādināšanu no amata.

“Ņemot vērā to, ka pašlaik LM nav izdevies iegūt skaidrību par vairākiem ar finanšu plānošanu un personāla politiku saistītiem jautājumiem, NVA ir uzlikti zināmi ierobežojumi attiecībā uz rīcību ar finanšu līdzekļiem. Lai neradītu risku vēl lielākam budžeta deficītam, bet gan to samazinātu, turpmāk atsevišķas NVA aktivitātes un būtiskākie finanšu izdevumi ir jāsaskaņo ar LM,” paskaidroja Viņķele.

Viņa arī uzsvēra, ka ir atcelts NVA izdotais rīkojums par algu izlīdzināšanu, un aicināja NVA vadību pēc iespējas ātrāk par to informēt ikvienu iestādē strādājošo.

Vienlaikus Viņķele norādīja, ka neviens no NVA līdz šim īstenotajiem pakalpojumiem un projektiem netiek pārtraukts.

Jau ziņots, ka ar Viņķeles rīkojumu Paševica 11.janvārī no amata uz disciplinārlietas izmeklēšanas laiku tika atstādināta. Disciplinārlieta ierosināta par iespējamiem pārkāpumiem rīcībā ar budžeta līdzekļiem. Proti, 2012.gadā NVA atalgojuma fonds ir saplānots, pārsniedzot šā gada valsts budžetā maksimāli pieļaujamo atlīdzības apmēru. Pēc pašreizējiem aprēķiniem, pārsniegtā summa veido 188,8 tūkstošus latu.

NVA direktores pienākumus no 11.janvāra veic NVA direktores vietniece Vivita Pūliņa.

NVA ir labklājības ministra pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas īsteno valsts politiku bezdarba samazināšanas un bezdarbnieku, darba meklētāju un bezdarba riskam pakļauto personu atbalsta jomā. Aģentūras sniegto pakalpojumu administrēšanas struktūru veido pārvalde, 28 filiāles un trīs klientu apkalpošanas centri visā Latvijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+