×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
4. novembris, 2015
Drukāt

LM izstrādā bērnu aprūpi vecākiem ar nestandarta darba laiku (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs foto

Labklājības ministrija (LM) īstenos projektu ar mērķi atrast optimālāko bērnu aprūpes pakalpojuma veidu vecākiem, kuriem ir nestandarta darba laiks, piemēram, vakara un nakts maiņas vai darbs brīvdienās, aģentūra BNS uzzināja ministrijā.

Projekts ilgs līdz 2017.gada 1.novembrim.

Projektam atlasīto privāto uzņēmumu darbiniekiem ar bērniem vecumā līdz septiņiem gadiem, tiks nodrošināti subsidētie bērnu aprūpes pakalpojumi, kurus īstenos reģistrētie bērnu uzraudzības pakalpojumu sniedzēji bērna mājās vai citā piemērotā vietā ārpus dzīvesvietas.

Subsidētie bērnu aprūpes pakalpojumi tiks nodrošināti 10 mēnešus ar mērķi pakāpeniski pāriet uz privāto – darba devēja un darba ņēmēja – finansējumu, kā arī, iespējams, valsts un pašvaldības līdzfinansējumu.

Vienlaikus pētnieku komanda vērtēs, kādu iespaidu tas atstāj uz produktivitāti uzņēmumā, kadru mainību, darbnespēju, kā arī darba ņēmēju apmierinātību ar darbu un iespējām saskaņot savu darbu un privāto dzīvi.

Projektu “Elastīga bērnu uzraudzības pakalpojuma nodrošināšana darbiniekiem, kas strādā nestandarta darba laiku” līdzfinansē no Eiropas Savienības Nodarbinātības un sociālās inovācijas programmas.

LM atzīst, ka Latvijā alternatīvie bērnu aprūpes pakalpojumi, piemēram, aukles, bērnu pieskatīšanas centri nav īpaši pieejami. Taču to personu gadījumā, kuras strādā nestandarta darbalaiku – naktīs un brīvdienās, nestandarta bērnu aprūpes pakalpojumu pieejamība kļūst ļoti sarežģīta.

Bērnudārzi parasti strādā līdz septiņiem vakarā. Savukārt bērnu aprūpes pakalpojumi bērniem līdz 1,5 gada vecumam valsts un pašvaldības līmenī nav nodrošināmi. Nestandarta darbalaiku strādājošie vecāki bieži saņem nelielas algas, kas ierobežo viņu iespējas izmantot privātos bērnu aprūpes pakalpojumus. Viņi ir spiesti izmantot nereģistrētas aukles pakalpojumus vai izmantot savu draugu un radinieku palīdzību.

Tādējādi vecāki var izlemt atstāt darba tirgu vai samazināt darba stundu skaitu.

Baltijas valstīs šis ir pirmais šāda veida projekts, norāda LM.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. kāpēc pašvaldības un privātie nepeidāvā, bet ministrija kautko?

  2. siennakts bērnudarzus

  3. Kāpēc krievi bērniem sien tās lupatas ap galvu?

  4. .Visos valsts bērnudārzos vajadzētu obligāti nakts grupiņai,arī laukos.

Draugiem Facebook Twitter Google+