Mobilā versija
Brīdinājums +22.0°C
Melānija, Imanta
Sestdiena, 19. augusts, 2017
9. jūlijs, 2016
Drukāt

LM nepiekrīt tiesībsarga paustajam par Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas neefektivitāti (2)

Foto-EPAFoto-EPA

Labklājības ministrija (LM) nepiekrīt tiesībsarga Jura Jansona paustajam, ka Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) strādā neefektīvi, aģentūrai LETA pastāstīja LM pārstāve Marika Kupče.

Viņa skaidroja, ka LM labprāt uzklausa dažādus viedokļus par bērnu tiesību aizsardzību un iestādes darbu, tostarp arī kritiskus – tie ļaujot paskatīties uz nozari un darbu no malas, kā arī atrast, iespējams, līdz šim pietiekami nenovērtētus aspektus un potenciālus uzlabojumus.

Vienlaikus LM nevar piekrist Jansona pieņēmumam par VBTAI darba neefektivitāti, norādīja Kupče un skaidroja, ka inspekcija cenšas maksimāli efektīvi izmantot tās rīcībā esošos resursus bērnu tiesību aizsardzības sistēmas pilnveidošanai.

LM pārstāve arī norādīja, ka VBTAI strādā pēc sava darba plāna, kas veidots, analizējot situāciju bērnu tiesību aizsardzības jomā un iestādes rīcībā esošo informāciju. Plāns paredz virkni pasākumu situācijas uzlabošanai un kontroles pilnveidošanai bērnu tiesību aizsardzības jomā.

Jau ziņots, ka Jansons laikrakstam “Diena” paudis viedokli, ka Latvijā bērnu tiesību aizsardzības sistēma ir stipri vāja. Viņš asu kritiku veltījis arī VBTAI.

Pēc Jansona vārdiem, bērnu tiesību aizsardzības standarts pie mums nav ne zemāks, ne augstāks kā citās valstīs, kas arī apņēmušās ievērot Bērnu tiesību konvenciju, taču realitātē tas, kādus principus pēc tradīcijas ievēro pie mums, var atšķirties no situācijas citās valstīs.

“Problēma, ka Latvijā bērnu tiesību aizsardzības sistēma ir stipri vāja. Vai tas saistīts ar kādiem masu pasākumiem, vai pedofilijas gadījumiem, vai vardarbību pret bērniem, netiek zvanīti trauksmes zvani, parasti tiek kaut kas notušēts, noslēpts, pieklusināts. It īpaši, ja mēs runājam par vardarbību skolās, kas ir ielaista un akūta problēma, kur nav vainojamas tikai skolas – tās vienkārši netiek galā ar situāciju,” teikusi amatpersona.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Nodokļu maksātājs Atbildēt

  Nožēlojamākais, ka tādas ministrijas tukšas muldētājas mēs uzturam par saviem nodokļiem :((((((((((((((((((((((((((((

 2. Realitāte atbilst Tiesībsarga teiktā patiesībai Atbildēt

  Labklājības ministrija (LM) nepiekrīt tiesībsarga Jura Jansona paustajam, ka Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) strādā neefektīvi, aģentūrai LETA pastāstīja LM pārstāve Marika Kupče.
  —————————————-
  Jebkura skola pateiks to pašu ko Jris jansons, ka inspekcija strādā …NEEFEKTĪVI! Pat PRET bērnu iznteresēm, liecina kaut vai gadījums Jaunjelgavas vidusskolā, kur 3 no 5.klases brutāli atspārdīja mazu 1.klases skolnieciņu- neviena MAITA no aizgaldu pirdēju kantoriem – ne no inspekcijas ne no ministrijas NEUZSKATĪJA to par kaut ko ārkārtēju un protams, NEIERADĀS skolā… Pat ar sūdainu mietu no Rīgas kantora aizgalda neizdzīt… Atšķirībā no TV3 no “Bez Tabu”, kas no Rīgas ieradās Jaunjelgavā un pat sniedza PRAKTISKU palīdzību …
  Labi, ka inspekcija priekšniece PATI aizvācās no darba, jo bija apaļa NULLE …
  Ministrijas un inspekcijas MAITAS, beidziet vienreiz uzskatīt tautu par idiotiem!

Katrs pats sava darba stāža detektīvs (7)Pieprasot vecuma pensiju, laikus jāsavāc dokumenti par darba mūžu līdz 1996. gadam
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+