×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
25. oktobris, 2015
Drukāt

LM pagaidām nevar komentēt, kāpēc valstī sarūk jaundzimušo skaits (11)

Foto-FotoliaFoto-Fotolia

Ilustratīvs attēls

Labklājības ministrija (LM) pagaidām nevar komentēt, kāpēc valstī sāk sarukt jaundzimušo skaits.

Kā aģentūrai LETA norādīja ministrijā, demogrāfiskā politika ir kompleksa un saistīta ar dažādām jomām – migrāciju un nodarbinātību, sociālajiem maksājumiem, aprūpes un veselības pakalpojumiem un citiem faktoriem. “Līdz ar to arī situācija pastāvīgi mainās dažādu faktoru dēļ,” uzskata ministrijā.

LM norāda, ka no valsts politikas viedokļa gan iepriekšējos gados, gan arī turpmāk tiek īstenoti dažādi pasākumi, kombinējot finanšu atbalstu ar pakalpojumu pieejamību, lai atbalstītu ģimenes ar bērniem.

Pašreizējo situāciju noteikti vajadzētu pētīt un analizēt demogrāfijas speciālistiem, norāda ministrijā un skaidro, ka LM eksperti varēs komentēt un vērtēt situāciju, kad būs pieejami dati gada griezumā.

Jau ziņots, ka šī gada deviņos mēnešos dzimstības temps ir samazinājies un no janvāra līdz septembrim Latvijā reģistrēti 16 390 jaundzimušie, kas ir par 167 bērniem jeb 1% mazāk nekā 2014.gada attiecīgajā periodā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie dati.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Komentētājiem taisnība.Seima rūpējas par savām algām,savām partijām,saviem radiem.Likumus groza savā labā,sava biznesa un radu labā,bet par tautu nospļaujas.Atņēma iespēju māmiņām bērna kopšanas laikā būt vīra apgādībā,ja nav vietas pašvaldības bērnu dārzā,saņemt valsts apmaksu privātā bērnu dārzā,
  bet pašvaldībām nav naudas,citas drusku piemaksās,bet citas nē.Nav zināms vai apmaksās aukles,kuras ir
  izgājušas kursus,bet tagad ir nevajadzīgas….Kā bērns uzsāk skolas gaitas biļetes starppilsētu vilcienos, autobusos ir pieaugušo cenā,nevar aizbraukt uz teātri,koncertu uz Rīgu un ciemos pie vecmāmiņām….

 2. Vai LM kaut apkopēju ir sūtījusi piketēt pie saeimas nama
  pret 100 kāpostgalvu murgiem ??
  Tup siltos kabinetos tikai …

 3. Beidzot atzinās tukšpaurībā !
  Uz pansionātu, nevis ministrijā SĒDĒT !!!

 4. Es dzivoju uk ja ka 7.g.Un aizbegu no tas pelekas lv.jo nebij darba,jo man jau toalik bij 38.g.Tadi veci neesam vajaddzigi,bet kur tad vel mani berni ir vajadzigi sai lv.lai mani bernibutu zagli,needusi,vai ka bomzi.Paldies Dievinam ka tiku no tas sapelejusas bedres ara.Zel jauniesu lv,bernu,pensionaru,kuri knapi velk galus.Pasi seima kopa ar to govi bezzsmadzenu ir paedusi,viniem to nekad nesaprast.Kamer bus tie tur zagli pie varas tikmer ta lv.lena gara btuks ka smilsu kalnins.Lai ir noladetitie straujuma,skele,ceru ka Dievins redzko dara ar tautu.Zel zemites,bet jadzivo svesuma,toties esam paedusi!

 5. A priekš man taisīt bērnus ia apinis un simts kāpostgalvas atkal paceļ akcīzes?Es neesmu nekāds atražotājs!Es vairs nevaru sievai nopirkt šampiņu – par dzīvokli PVN!,cigas un alus dārgāks,tak algas,darba ražīgums zems,ergo,algas zemas.Nu lai strādā tās kāpostgalvas!Es dzīvošu skaidrā,bez bērniem!,un pārtikšu no pabalstiem…!

 6. PRECĪZI KOMENTĀRI!!!

 7. LM tāpēc pastāv lai nesaprastu,ja saprastu,tad būtu jāatzīst ka ir pie vainas dažādu birokrātisku šķēršļu likšanā un bezprātīgu sociālo problēmu risinājumu piedāvāšanā.

 8. .................... Atbildēt

  nemāki izaudzināt zagli, nedzemdē

 9. ................... Atbildēt

  savu mūžu būšu parazītiem noziedojusi, vēl manus bērnus gribat dabūt izjāšanai?????
  Nav tiesiskuma, nav bērnu

 10. valsts liek lai tai maksā par ” laimi but vecākiem” un nekādi nesaprot kāpec tauta izvairās un negrib maksāt

 11. Auni un vistas! Jūs, tur Saeimā! Itīpaši Vienotība! Un visi 90 mitie, un Burbuļa gadi! Bērni Mums Latviešiem, tā arī vairs Nepiedzima, Jo!!!, kam Nepielec!!!, Jūs, sākot ar Māri Gaili, Repši, Kritusiem un citiem Locekļiem, Nēesat uzbūvējuši Latvijas Ekonomisko/Industriālo/ Lauksaimniecības attīstību! Mums nav kur Nopelnīt naudu Ģimenei! Un ja ir, tad algas, kā Etiopijā!

Draugiem Facebook Twitter Google+