×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
29. augusts, 2013
Drukāt

LM piedāvā trīs iespējamus pensiju indeksācijas variantus nākamgad

Foto - LETAFoto - LETA

Labklājības ministrija (LM) nākusi klajā ar trim iespējamajiem pensiju indeksācijas variantiem nākamgad. Pirmais paredz saglabāt esošo kārtību – indeksēt visas pensijas ar patēriņa cenu indeksu. Otrs paredz indeksēt visas pensijas līdz noteiktam apmēram, bet trešais – piemērot diferencēto koeficientu atkarībā no pensijas apmēra.

 

LM portālu “LA.lv” informēja, ka par šiem priekšlikumiem 9.oktobrī plānotas plašas diskusijas ar seniorus pārstāvošajām organizācijām. LM atgādina, ka jūnijā Senioru lietu padomē LM un pensionāru organizācijas vienojās šogad indeksēt mazās pensijas. Savukārt 21.augusta sēdē panākta vienošanās, ka LM izstrādā priekšlikumus pensiju indeksācijai 2014.gadā un nākamajos gados.

LM atgādina arī, ka 2013.gada septembrī indeksēs visas tās pensijas, kas ir piešķirtas vai pārrēķinātas līdz 2013.gada 31.augustam, ja to apmērs nepārsniedz 200 latus. Piemaksas indeksācijā neņem vērā, jo tās nav pensiju sastāvdaļa. Tāpat septembrī indeksēs visas pensijas, neatkarīgi no to apjoma, ko saņem politiski represētie cilvēki. 2013.gada septembra indeksācijā piemēros indeksu 1,04.

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras uzskaitē 2013.gada jūlijā bija 478 875 vecuma pensijas saņēmēji, no kuriem 16 190 – politiski represētie. Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras dati liecina, ka 2013.gada jūnijā kopumā pensijas (vecuma, invaliditātes, utt.) izmaksāja 16 451 politiski represētajam.

LM Senioru konsultatīvo padomi izveidoja, lai attīstītu efektīvu sadarbību ar pensionāru pārstāvjiem, izvērtētu pensionāru problēmas, kā arī runātu par jautājumiem, kas saistīti ar senioru nodarbinātību. Padomē piedalās Latvijas Pensionāru federācija, Latvijas Senioru alianse, Rīgas Aktīvo senioru alianse, kā arī ministriju un valsts pārvaldes iestāžu pārstāvji.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+