×
Mobilā versija
+7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
17. jūnijs, 2012
Drukāt

LM plāno, ka audžuģimeņu kustība gūs lielāku popularitāti

Foto-LETAFoto-LETA

Labklājības ministrija (LM) plāno, ka audžuģimeņu kustība gūs lielāku popularitāti gan šogad, gan divos nākamajos gados, sacīja ministrijas Bērnu un ģimenes politikas departamenta direktore Līvija Liepiņa.

Atbalsts audžuģimenēm ir viens no LM prioritārajiem pasākumiem, tāpēc šogad budžetā paredzēts finansējuma palielinājums atlīdzībai par audžuģimenes pienākumu pildīšanu. Kopumā šim nolūkam paredzēti 49 927 lati.

Pērn 1099 bērni nonākuši kopumā 585 audžuģimenēs.

Šonedēļ kļuva zināms, ka Valsts prezidenta kundze Dace Seisuma piekritusi kļūt par Latvijas Audžuģimeņu biedrības (LAB) patronesi.

Biedrība cer, ka prezidenta kundzes kļūšana par LAB patronesi veicinās sabiedrības informētību par aizbildņiem un audžuģimenēm, kas savukārt varētu veicināt bāreņu vai bez vecāku gādības palikušo bērnu audzināšanu ģimenēs.

Audžuģimenes no valsts saņem 80 latu mēnesī neatkarīgi no audzināšanā nodoto bērnu skaita, kā arī pabalstu bērna uzturam, kas nav mazāks par 27 latiem mēnesī, un pabalstu apģērba un mīkstā inventāra iegādei pašvaldības noteiktā apmērā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+