Latvijā
Sabiedrība

LM publisko shēmu, kā valsts atbalstīs un segs zobārstniecības pakalpojumus senioriem16

Foto – Shutterstock

No 2019. gada 1. janvāra visu gadu tiks īstenots izmēģinājuma projekts par atbalstu zobu protezēšanas jautājumos senioriem, informē Labklājības ministrija.

Projekta realizācijā piedalīsies Rīgas Stradiņa universitātes Stomatoloģijas institūts un Zobārstniecības fakultātes studenti.

Valdība otrdien atbalstīja informatīvo ziņojumu „Par iespēju palīdzēt pensijas vecuma iedzīvotājiem zobu protezēšanas jautājumos”.

Tiek plānots, ka šādu zobārstniecības pakalpojumu nākošgad saņems 120 cilvēki vecumā virs 65 gadiem, kuriem pilnībā zaudētos zobus aizstās ar izņemamajām zobu protēzēm. Valsts apmaksās 70 procentus no šā pakalpojuma izmaksām, bet ne vairāk kā 150 eiro cilvēkam. Atlikusī cena būs jālīdzfinansē pakalpojuma saņēmējam no saviem resursiem.

Kopējās izmēģinājuma projekta izmaksas ir 18 tūkstoši eiro, kas tiks rastas LM apakšprogrammas „Sociālās rehabilitācijas valsts programmas” budžeta ietvaros.

“Tā kā izmēģinājuma projekta ietvaros var tikt sniegts atbalsts ļoti ierobežotai mērķgrupai, LM sadarbībā ar senioru organizācijām un Rīgas Stradiņa universitātes Stomatoloģijas institūtu un Zobārstniecības fakultāti veiks rūpīgu atlasi, ņemot vērā vairākus faktorus – vecuma ierobežojumu – vecuma pensijas saņēmēji virs 65 gadiem ar pilnīgu zobu zaudējumu. Tiks ņemts vērā arī apdrošināšanas stāžs, vecuma pensijas apmērs un reģionālais pārklājums,” skaidro ministrijas pārstāvis Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists Egils Zariņš.

Izmēģinājuma projekta mērķis ir uzlabot un veicināt visus zobus zaudējušo pensionāru ar zemām pensijām iespējas iegūt pilnās zobu protēzes, tālākā perspektīvā paredzot paplašināt atbalsta saņēmēju loku, uzsākot darbu pie jauna pakalpojuma izstrādāšanas.

Jautājums par atbalstu pensionāriem zobārstniecības jomā tika akcentēts pērnā gada rudenī Senioru lietu padomes sēdē. Martā Labklājības ministrija, Rīgas Stradiņa universitātes Stomatoloģijas institūts un Zobārstniecības fakultāte, Rīgas aktīvo senioru alianse, Latvijas Senioru kopienu apvienība un Latvijas Pensionāru federācija noslēdza memorandu, vienojoties par savstarpējo sadarbību.

LA.lv