×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
6. augusts, 2014
Drukāt

LM rosina palielināt neapliekamo minimumu un minimālo pensiju (4)

nauda_monetas_tornisi_stock

Līdz ar jauna minimālā ienākumu līmeņa noteikšanu Labklājības ministrija (LM) piedāvā veikt izmaiņas arī minimālās pensijas un ar iedzīvotāju ienākuma nodokli neapliekamā minimuma apmēros.

Kā ziņots, LM ir izstrādājusi koncepciju “Par minimālā ienākuma līmeņa noteikšanu”, kas paredz, sākot ar 2017.gadu, valstī noteikt jaunu minimālā ienākuma līmeni, ko izmantos, rēķinot, piemēram, minimālos pabalstus, nosakot ienākumu neapliekamo minimumu, kā arī dažādu pabalstu apmēru. Pēc pašreizējiem aprēķiniem, 2017.gadā minimālais ienākumu līmenis uz vienu ģimenes locekli būtu 129 eiro.

Šodien preses konferencē ministrijas Sociālās iekļaušanas un sociālā darba politikas departamenta vecākā eksperte Evija Kūla informēja, ka līdz ar šīm izmaiņām LM rosina no 75 eiro līdz 129 eiro palielināt ar iedzīvotāju ienākuma nodokli neapliekamo minimumu un no 70 līdz 129 eiro palielināt minimālo pensiju.

Tāpat plānots izvērtēt minimālā ienākuma līmeņa sasaisti ar valsts sociālajiem pabalstiem un bezdarbnieka pabalstu, – iespējams, tiks noteikts minimālais bezdarbnieka pabalsta līmenis. Konkrētas summas gan šobrīd nav zināmas.

Jauna minimālā ienākuma līmeņa ieviešanai, minimālās pensijas un ar iedzīvotāju ienākuma nodokli neapliekamā minimuma apmēra palielināšanai gadā būtu vajadzīgi aptuveni 160 miljoni eiro, iespējams, 215,8 miljoni eiro, – atkarībā no tā, kāda pieeja tiks izvēlēta saistībā ar minimālajām pensijām, sacīja Kūla.

Labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS), vaicāts, vai budžetā tam būs līdzekļi, sacīja, ka, tāpēc, saprotot budžeta situāciju un izmaiņu izstrādei, diskusijām un ieviešanai nepieciešamo laiku, tās tiek plānotas uz 2017.gadu.

“2017.gads ir tas reālais gads, kad mēs redzam, ka varētu būt arī finansējums, jo šeit nav tikai valsts pamatbudžets,” teica Augulis, paskaidrojot, ka šo summu veidos arī sociālās apdrošināšanas atbalsts un pašvaldību atbalsts. Tomēr viņš piebilda, “ja valsts pamatbudžeta ienākumi saglabāsies salīdzinoši zemi, tad, iespējams, diezgan sarežģīti būs 2017.gadā”.

Augulis arī uzskata, ka LM piedāvājums būs saistošs jebkurai nākamajai valdībai. “Šis ir piedāvājums, kā valstī varētu mazināt nabadzību. Jebkurai, manuprāt, saprātīgai valdībai nākotnē pie tā būs jāstrādā un līdz 2017.gadam pie sistēmiska risinājuma jānonāk,” sacīja ministrs.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Augulim nepiekrītu Atbildēt

    Ar nodokli neapliekamajam minimumam ir jābūt vismaz 1928.gada līmenī-236 eiro (Ls 166)! Tādēļ Latvijā ir atkal jāatjauno progresīvais ienākuma nodoklis-nodoklis pēc maksātspējas principa,kā gandrīz visā pasaulē!

  2. “Finanšu ministrs Einars Repše (JL) un labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS) otrdien parlamenta ārkārtas sēdē no Saeimas tribīnes aicināja pieņemt īpašo likumu,kas uz laiku paredz samazināt pensijas un strādājošo vecāku pabalstus.”
    Skat.”Repše un Augulis aicina Saeimu atbalstīt pensiju samazināšanu”,Aleksis Zoldners,”Apollo”,redakcija@apollo.lv Otrdiena,2009.gada 18.jūnijs 17:15

  3. Pietiek Latvijā eksperimentēt! Atbildēt

    Jāievieš progresīvie iedzīvotāju un uzņēmumu ienākuma nodokļi un diferencēts kapitāla pieauguma jeb peļņas nodoklis,kas ļautu minimālo pensiju un neapliekamo minimumu palielināt līdz iztikas minimumam!

  4. Augulis uzsācis ZZS pirmsvēlēšanu vairāksolīšanas tirgu. Tikai nav pateicis kur ņemt naudu.

Draugiem Facebook Twitter Google+