×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
13. maijs, 2012
Drukāt

LM strādā pie iespējamām izmaiņām ģimenes valsts pabalstu izmaksā

naudina4

Labklājības ministrijā (LM) notiek darbs, lai izvērtētu iespējamās izmaiņas ģimenes valsts pabalstu sistēmā, aģentūrai LETA sacīja labklājības ministres Ilzes Viņķeles (V) padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Sabīne Puķe.

Tomēr par konkrētām izmaiņām un to, vai sistēma varētu tikt mainīta nākamgad, patlaban vēl nevar runāt, uzsvēra Puķe. Tāpat esošā sistēma nevar tikt mainīta, kamēr ģimenēm ar bērniem netiek sniegts lielāks atbalsts.

Viņķele šonedēļ sarunās ar Latvijas Pašvaldību savienību norādīja, ka, viņasprāt, esošais astoņu latu ģimenes pabalsts nav efektīvs, tomēr to nevar mainīt, kamēr nav pārskatīta iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) likme un ģimenēm nav palielināti atvieglojumi par apgādājamiem.

Kā ziņots, koalīcija ceturtdien vienojās, ka IIN likme nākamo gadu laikā tiks samazināta par pieciem procentpunktiem – no pašreizējiem 25% līdz 20%.

Patlaban ģimenes valsts pabalstu astoņu latu apmērā piešķir par katru bērnu, kas ir vecumā no viena gada līdz 15 gadiem vai ir vecāks par 15 gadiem, mācās vispārējās izglītības vai profesionālās izglītības iestādē un nav stājies laulībā. Šādā gadījumā pabalstu piešķir uz laiku, kamēr bērns apmeklē izglītības iestādi, bet ne ilgāk kā līdz dienai, kad viņš sasniedz 19 gadu vecumu vai stājas laulībā.

Par ģimenes valsts pabalsta sistēmas izmaiņām tiek diskutēts jau vairākus gadus. 2011.gadā bija iecerēts valsts budžetā ietaupīt 11,2 miljonus latu, veicot izmaiņas ģimenes valsts pabalsta izmaksā no 2011.gada otrā pusgada, tomēr tika nolemts saglabāt esošo ģimenes pabalsta sistēmu.

Arī 2012.gada budžetā sākotnēji ģimenes valsts pabalsta izmaksai tika plānoti 11,7 miljoni latu, paredzot, ka LM šogad veiks šī pabalsta reformu. Tomēr valdība nolēma, ka 2012.gadā ģimenes valsts pabalstu turpina izmaksāt esošā apmērā, un papildus piešķīra 17, 9 miljonus latu, lai to nodrošinātu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+