×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
2. septembris, 2014
Drukāt

LM: vistrūcīgākajām personām palīdzēs arī ar higiēnas precēm

ziepes14

Papildus paredzētajām pārtikas pakām vistrūcīgākās personas varēs saņemt arī higiēnas preces, otrdien žurnālistiem sacīja Labklājības ministrijas (LM) valsts sekretāre Ieva Jaunzeme.

Valdība otrdien atbalstīja iecerēto darbības programmu, kas paredz pārtikas un pamata materiālās palīdzības sniegšanu vistrūcīgākajām personām 2014.–2020.gadā, kurā kopumā pieejami 48,26 miljoni eiro.

Jaunzeme norādīja, ka šis palīdzības fonds atšķiras no citiem, jo tā īstenošanā paredzēts iesaistīt partnerorganizācijas – biedrības, nodibinājumus, reliģiskas organizācijas un citas. Šīs projekta partnerorganizācijas tiks izraudzītas konkursā, viņa uzsvēra.

“Katrai no partnerorganizācijām būs jāpalīdz ēdiena sagatavošanā mājsaimniecībām, kam ar to ir problēmas,” sacīja Jaunzeme piebilstot, ka šī programma no iepriekšējām atšķiras arī ar to, ka tās ietvaros būs iespējams iegādāties ne tikai pārtikas produktus, bet arī higiēnas preces.

“Programma ir sagatavota tā, lai palīdzēt varētu 90 tūkstošiem trūcīgo iedzīvotāju, bet, ņemot vērā to, ka trūcīgo personu skaits jūlijā samazinājies līdz 64 tūkstošiem, droši var apgalvot, ka palīdzību varēs saņemt katrs, kam tas būs vajadzīgs. Līdzekļus, kas atvēlēti palīdzībai nevarēs izņemt naudā, bet gan tikai pārtikas paku veidā,” norādīja LM valsts sekretāre.

Viņa skaidroja, ka no šīs palīdzības programmas netiek gaidīts būtisks tautsaimniecisks labums, jo tā ir krīzes programma. “Pārtikas pakas un materiālā palīdzība nav domātas, lai ģimenes varētu iztikt tikai no tām, jo cilvēkiem ir jāmeklē darbs un jāstrādā,” uzsvēra Jaunzeme.

LM informē, ka atbalsta ietvaros iedzīvotāji varēs saņemt bezmaksas pārtiku un/vai pamata patēriņa preces personīgai lietošanai. Pakas saturs un produktu kvalitātes prasības būs noteiktas Ministru kabineta noteikumos.

Tāpat būtiskākajās materiālās palīdzības pakās plānots iekļaut higiēnas un saimniecības preces, piemēram, ziepes, šampūnu, zobu pastu, zobu birsti, veļas mazgāšanas līdzekli, trauku mazgāšanas līdzekli.

Vēl paredzēts nodrošināt ģimenes ar bērniem skolas vecumā ar individuāliem mācību piederumiem katram bērnam, piemēram, kancelejas piederumiem, skolas somu, materiāliem, kuri nepieciešami mācību procesā. Pēc LM prognozēm gadā plānots izdalīt aptuveni 150 000 higiēnas un saimniecības preču paku.

No kopējā finansējuma programmai 41,02 miljons eiro ir Eiropas Savienības nauda, savukārt valsts budžeta līdzfinansējums paredzēts 7,24 miljonu eiro apmērā.

Plānots, ka pārtikas pakas tiks izsniegtas aptuveni 98 tūkstošiem vistrūcīgāko personu gadā, savukārt palīdzība mājsaimniecībām ar bērniem, lai uzlabotu to materiālo nodrošinātību, – aptuveni 49 tūkstošiem bērnu gadā. Projekts izstrādāts atbilstoši Eiropas Parlamenta un Padomes regulai par Eiropas atbalsta fondu vistrūcīgākajām personām, kā arī ņemot vērā Eiropas Komisijas komentārus.

Eiropas Komisijā darbības programma jāiesniedz līdz 12.septembrim.

Labklājības ministrija arī izstrādājusi likumprojektu “Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām 2014.-2020.gada plānošanas perioda vadības likums”. Saeimu to plānots lūgt izskatīt steidzamības kārtībā.

Fonda pārvaldību un kontroli īstenos Labklājības ministrija, Sabiedrības integrācijas fonds un Finanšu ministrija. Pārtikas un pamata materiālās palīdzības preču iegādi un nogādāšanu partnerorganizāciju izdales vietās nodrošinās Sabiedrības integrācijas fonds. Palīdzības izdalīšanu veiks pašvaldības un biedrības.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+