×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
20. februāris, 2015
Drukāt

LMA atklās Viļņas Mākslas akadēmijas grafikas studentu darbu izstādi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Nākamajā trešdienā, 25. februārī, plkst. 18 Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) atklās Viļņas Mākslas akadēmijas Grafikas katedras studentu un mācībspēku darbu izstādi “Situācijas”, portālam LA.lv pastāstīja LMA sabiedrisko attiecību speciāliste Līva Raita.

Ekspozīcijā iekļautie vairāk nekā 40 autoru darbi sniedz ieskatu lietuviešu grafiķu jaunākās paaudzes darbā, mākslinieciskajos meklējumos, pētniecībā, domāšanā un izjūtās. Izstāde ir bagātīga un ietver dažādus mākslinieciskās izteiksmes veidus un situācijas: estampus, grāmatas – objektus, asemblāžas un glezniecību. Darbos atklājas mākslinieku identitātes definēšana plašākā vizuālo un lietišķo mākslu kontekstā ilgstošā periodā, un apliecina, ka robežu paplašināšana notiek joprojām.

LMA un VMA sadarbojas studentu un mācībspēku mobilitātes programmu “Erasmus+” un “KUNO” ietvaros. Pirms vairākiem gadiem uzsākto izstāžu apmaiņas programmu šogad turpina LMA izstāde “Lietavas”, kas no 2. līdz 15. februārim bija skatāma VMA galerijā “Akademija”, bet iepriekš notikusi tekstilmākslas izstāde “Identitāte”, metāla mākslas un dizaina izstāde, kā arī VMA Kauņas filiāles studentu darbu izstāde LMA.

VMA ir lielākā un senākā mākslas augstskola Baltijas valstīs. Tās Arhitektūras katedra dibināta jau 1793. gadā. Augstskolai ir vairākas fakultātes – Viļņā, Kauņā, Telšos un Klaipēdā. Viļņas Mākslas akadēmija īsteno trīs doktora studiju programmas – mākslā, dizainā un mākslas kritikā. VMA mācībspēki ir arī pieaicinātie recenzenti LMA maģistra un doktora studiju programmu kvalifikācijas darbiem.

Ekspozīcija apmeklētājiem būs pieejama līdz 10. martam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+