×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
21. marts, 2013
Drukāt

LMA būs skatāma izstāde “Konkurss Zelta ābele. Atjaunotās Latvijas grāmatu māksla 20 gados”

foto - Letafoto - Leta

No 5. līdz 25. aprīlim Latvijas Mākslas akadēmijas aulā būs skatāma izstāde “Konkurss ZELTA ĀBELE. Atjaunotās Latvijas grāmatu māksla 20 gados”. Izstādes mērķis ir informēt tās skatītāju par Latvijas grāmatu mākslu laika posmā no 1993. līdz 2013. gadam, sniedzot iespēju aplūkot visus 20 gados godalgotos un nominētos izdevumus, kuru kopskaits jau pārsniedz tūkstoti. Izstādes otrās daļas mērķis ir atainot radoši aktīvo mākslinieku veikumu grāmatu mākslas jomā, ielūkojoties Latvijas grāmatu mākslas kopainā mūsdienās.

Ikvienam izstādes apmeklētājam, kā arī grāmatu nozares profesionālim izstāde būs liels ieguvums – unikāla iespēja skatīt pirmo grāmatu mākslas izstādi Latvijā. Plašajā ekspozīcijā neiztrūks informācijas par konkursa vēsturi – ziņas par pirmo konkursu norisi, vērtēšanas kritērijiem, balvām, žūrijas ekspertiem un sasniegumiem starptautiskajās izstādēs. Skatāmi būs arī saistoši foto un video materiāli – intervijas ar konkursa dalībniekiem un vērtētājiem.

Aizvadītie divdesmit gadi ir notikumiem bagāts laika posms. Aplūkojot šajā laikā izdotās un konkursā godalgotās grāmatas, paveras iespēja novērtēt Latvijas grāmatniecības un grāmatu mākslas attīstību – sasniegumus, tendences, tradīciju pārmantojumu, radošo izdomu un uzdrīkstēšanos, kā arī vērtēt dažādu meklējumu dzīvotspēju un paraudzīties nākotnē.

Izstādē varēs aplūkot vairāk kā 35 autoru mākslas darbu oriģinālus no bērnu, prozas un dzejas grāmatām. Piemēram, Ilmāra Blumberga ilustrācijas no Imanta Ziedoņa grāmatas “Epifānijas”, Anitas Paegles ilustrācijas no grāmatas “Pulksteņa nakts gaitas”, Jura Petraškeviča ilustrācijas no grāmatas “Māsa un brālis”, Indras Sproģes ilustrācijas no bērnu grāmatas “Joka pēc alfabēts “, Alekseja Naumova – “Dons Kihots”, Andra Vītoliņa – “Pasakas par bērnu dzīvi”, Reiņa Virtmaņa veidotās ilustrācijas – “Mārtiņa Sirmā virtuves padomi”, Gunāra Kroļļa oriģināldarbi no “Indriķa hronikas”, kā arī bērnu dzejoļu izlases “Bikibuks” mākslinieku un citu autoru darbi.

Svarīgs izstādes uzdevums ir sabiedrības izglītošana un grāmatu popularizēšana, apliecinājums tam, ka grāmatu izdošanas kultūra Latvijā ir augstā līmenī un mums ir pamats ar to lepoties. Izstādes laikā katru sestdienu notiks radošās darbnīcas bērniem un jauniešiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+