×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
5. novembris, 2013
Drukāt

LMA Glezniecības katedras pasniedzēju izstāde

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) aulā no 15.novembra līdz 3.decembrim LMA Glezniecības katedras pasniedzēju kopizstāde “Privātais process”.
Izstāde sniegs iespēju redzēt izcilu, pieredzējušu, sabiedrībā un studentu vidū mīlētu gleznotāju darbus vienuviet, savstarpējā mijiedarbē un vietā, kur meistari diendienā skolo jauno mākslinieku paaudzi – Mākslas akadēmijā. “Privātajā procesā” piedalīsies tādi gleznotāji kā Ivars Heinrihsons, Ieva Iltnere, Aleksejs Naumovs, Irēna Lūse, Andris Vītoliņš, Kristīne Rubene, Vija Zariņa, Juris Jurjāns, Kaspars Zariņš, Imants Vecozols, Kristaps Zariņš, Pēteris Postažs un Normunds Brasliņš.
Tradicionāli lielas sabiedrības daļas vērtējums par mākslinieku un viņa radošā darba procesu izriet no publiski eksponēta viņa visumā noslēpumainās darbības gala rezultāta – pabeigta mākslas darba. Tas nezinošam skatītājam sniedz iespēju neierobežotām interpretācijas iespējām, nereti kļūdaini tulkojot mākslinieka piedāvāto vēstījumu neatkarīgi no medija vai žanra. Dažkārt jāsaskaras arī ar stereotipu un nepamatotu uzskatu, ka mākslinieks ir visumā bezrūpīga, disciplinējoša darba laika neierobežota priviliģēta persona, kas nav pielīdzināma smagi strādājošam mākslas patērētājam/nodokļu maksātājam.
Lai reabilitētu mākslinieku kā atbildīgu garīgā darba veicēju ar savu misiju un nozīmi un dokumentāli apliecinātu radošā procesa norisi, LMA Glezniecības katedras pasniedzēju izstāde “Privātais process” ļaus izsekot mākslas darba tapšanai no idejas dzimšanas brīža jeb radošās inspirācijas līdz pat gala rezultātam – gatavam mākslas darbam. Katrs no autoriem ir unikāla personība, bet viņa privātā darba telpa – darbnīca – jēdziena plašākā izpratnē ar savu specifisko atmosfēru un atribūtiem ir nozīmīga radošā procesa sastāvdaļa, kas savā ziņā nosaka individuālo māksliniecisko rokrakstu. Izstāde dos iespēju katram nedaudz ieskatīties mākslinieka privātajā mākslas tapšanas virtuvē.
Glezniecības katedras pasniedzēju kopizstāde “Privātais process” LMA aulā apskatāma bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+