×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
30. janvāris, 2015
Drukāt

LMA paraksta sadarbības memorandu ar Ālto universitāti

Foto: Mārcis GaujenietisFoto: Mārcis Gaujenietis

No 2015. gada 28. līdz 29. janvārim Helsinkos Latvijas Valsts prezidenta Andra Bērziņa vizītes Somijā norisēs piedalījās Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) pārstāvji, tika parakstīts sadarbības memorands ar Ālto universitātes Mākslas, dizaina un arhitektūras skolu un atklāta Dizaina nodaļas absolventu darbu izstāde, LA.lv uzzināja LMA.

28. janvārī Latvijas – Somijas biznesa foruma ietvaros tika atklāta Dizaina nodaļas absolventu izstāde “Graduation projects 2014, Art Academy of Latvia, Faculty of Design”, kas atspoguļo Mākslas akadēmijas apmācības sistēmas laikmetīgumu: spēju risināt aktuālās dizaina problēmas, pētīt dizaina objektu uztveri un veidot patērētāju pieredzi, kā arī demonstrē iespējas strādāt ar dažādiem materiāliem un inovatīvi tos pielietot. Daudzveidīgajā ekspozīcijā foruma dalībniekiem bija iespēja aplūkot dizaina objektus – tērpus, rotas un citus dizaina priekšmetus, kā arī iepazīt realizētos projektus lielformāta digitāldrukās un prezentācijās, stāsta LMA preses sekretāre Līva Raita.

Latvijas Mākslas akadēmiju pārstāvēja rektors prof. Aleksejs Naumovs, Dizaina nodaļas mācībspēki – Dizaina nodaļas vadītājs prof. Holgers Elers un lektore Ilze Kundziņa.Izstādi kuplā skaitā apmeklēja biznesa foruma dalībnieki, to vidū – Somijas Nodarbinātības un ekonomikas ministrs Jans Vapāvuori, Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš un ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola.

Ekspozīcijā izstādīti Kristīnes Bulas, Reiņa Ratnieka, Ģirta Arāja, Viktorijas Jaremas, Kārļa Valdovska, Astras Asafrejas, Lauras Murānes, Arvīda Endziņa, Ievas Kornes, Zahara Znaidjonovs, Karinas Ķelles, Madaras Putnas un Naura Cinovica darbi. Plašāka informācija par 2014. gada absolventu darbiem pieejama Dizaina diplomandu dienu izstādes “Domāts. Darīts” mājas lapā (http://www.domatsdarits.lv).

29. janvārī norisinājās apaļā galda diskusija “Latvijas un Somijas sadarbības iespējas izglītības jomā”, kuras ietvaros tika prezentēta Latvijas Mākslas akadēmija un notika tikšanās ar pārstāvjiem no Ālto universitātes.

LMA delegācija tikās ar Ālto universitātes Mākslas, dizaina un arhitektūras skolas vicedekānu prof. Tēmu Leinonenu un pārrunāja turpmākās sadarbības iespējas dizaina un mākslas izglītības jomā. Starp Latvijas Mākslas akadēmiju un Ālto universitātes Mākslas, dizaina un arhitektūras skolu tika parakstīts memorands, kas paredz abu pušu sadarbību akadēmiskā personāla un studentu pieredzes apmaiņā, izstāžu veidošanā, pētniecībā, akadēmisku programmu veidošanā un citās augstāko izglītību mākslās sekmējošās aktivitātēs. Līdz šim augstskolas sadarbojušās, organizējot radošās darbnīcas un nodrošinot studentu mobilitāti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+