Uncategorized

“LMB 2012” svinīgajā koncertā – klasiskās mūzikas pērles nominantu atskaņojumā 0

foto – Leta

19. februārī, Latvijas Nacionālajā operā ar “Hennessy” atbalstu notiks “Lielās mūzikas balvas 2012” pasniegšanas svinīgā ceremonija un koncerts, kurā būs iespēja baudīt klasiskās mūzikas pērles nominantu atskaņojumā, informēja pasākuma preses sekretārs Mārtiņš Pučka.

 

Operā klātienē un tiešraidē Latvijas Televīzijas 1.kanālā un Latvijas Radio 3 “Klasika” varēs dzirdēt gan Toskas āriju “Vissi d’arte” no Džakomo Pučīni operas “Toska” Lienes Kinčas izpildījumā, gan Volfganga Amadeja Mocarta brīnumskaistā Klarnetes koncerta lēno daļu ar Egīla Šēfera solo.

Mūsdienīgākus akcentus programmai piešķirs kosmosa izpētes skats no Andra Dzenīša operas “Dauka” Armanda Siliņa, Viestura Jansona un Rīgas Doma zēnu kora dziedājumā. Tāpat varēs dzirdēt Žana Martinona Piekto sonatīni jaunās un talantīgās vijolnieces Elīnas Bukšas interpretācijā, kā arī Astora Pjacollas temperamentīgo Libertango par izcilu sniegumu nominētās šarmantās akordeonistes Ksenijas Sidorovas (attēlā) izpildījumā.

Koncertprogrammā dzirdēs Latvijas Radio kori un Valsts akadēmisko kori “Latvija”, būs arī Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un Latvijas Nacionālās operas orķestra priekšnesumi, tā piedāvājot koncerta skatītājiem ieskatu visā plašajā “Lielās mūzikas balvas 2012” nomināciju muzikālajā daudzveidībā.

Ceremonija un svinīgais koncerts sāksies plkst.19, un to vadītāji būs Dita Lūriņa un Ints Teterovskis. Scenārija un video tekstu autors ir Orests Silabriedis. Balvas pasniegšanas ceremonijas un koncerta režisors, kā arī videomateriālu autors šogad būs Roberts Rubīns, savukārt scenogrāfiju veido jaunais arhitekts Didzis Jaunzems.

Šoreiz “Lielās mūzikas balvas” ceremonijā tiks pasniegtas balvas deviņās kategorijās – “Gada debija”, “Gada jaundarbs”, “Gada koncerts”, “Gada uzvedums”, “Par izcilu interpretāciju”, “Par izcilu sniegumu” un “Par izcilu darbu ansamblī”. Balvu par mūža ieguldījumu saņems dziedātāja Laima Andersone-Silāre, savukārt īpašā balva “Par izcilu ieguldījumu Latvijas mūzikas vēstures izpētē” tiks pasniegta Arnoldam Klotiņam par grāmatu “Mūzika okupācijā. Latvijas mūzikas dzīve un jaunrade 1940-1945”.

Balvai nominācijā “Gada debija” izvirzīta vijolniece Elīna Bukša, dziedātājs Daumants Kalniņš un čelliste Dace Zālīte.

Nominācijā “Gada jaundarbs” nominēta Ruta Paidere ar darbu “Tempera”, kura pirmatskaņojums notika 10.martā Lielajā ģildē “Sinfonietta Rīga” un diriģenta Normunda Šnē vadībā, nominēts arī Kristaps Pētersons par Otro Liepājas koncertu, veltījumu Visvaldim Ziediņam, kura pirmatskaņojums notika 21.septembrī Liepājas Latviešu biedrībā un atskaņošanā piedalījās čelliste Kristīne Blaumane, Liepājas Simfoniskais orķestris un diriģents Atvars Lakstīgala, kā arī izvirzīts Mārtiņš Viļums par darbu “Tvyjōraan”, kura pirmatskaņojums notika 3.novembrī Lielajā ģildē “Sinfonietta Rīga” un diriģenta Normunda Šnē vadībā.

Nominācijai “Gada koncerts” izvirzīts Ērika Ešenvalda autorkoncerts “Tāls ceļš”, kas notika 12. oktobrī Latvijas Universitātes Lielajā aulā, Valsts akadēmiskā kora “Latvija” un diriģenta Māra Sirmā izpildījumā, balvai izvirzīts arī Elīnas Garančas un Karela Marka Šišona Jaungada Gala koncerts, kas notika 28. decembrī Latvijas Nacionālajā operā un 30. decembrī Lielajā ģildē, kur līdztekus mecosoprānam Garančai un diriģentam Šišonam piedalījās arī Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris. Tāpat balvai izvirzīts “Kremerata Baltica” festivāla “Jubilejas serenāde” Rīgas koncerts, kas norisinājās 9. jūlijā Lielajā ģildē, kur pie diriģentu pults stājās Andris Poga.

Arī nominācijai “Gada uzvedums” izraudzīti trīs pretendenti. Balvai izvirzīts “Cantando y amando”, Andra Dzenīša operas “Dauka” koncertuzvedums un Gaetano Doniceti operas “Lucia di Lammermoor” iestudējums. Visi balvai nominētie uzvedumi pagājušā gadā bija skatāmi Latvijas Nacionālajā operā.

Balvai nominācijā “Par izcilu interpretāciju” nominēta soprāns Liene Kinča par titullomu Džakomo Pučīni operas “Toska” atjaunotajā izrādē Latvijas Nacionālajā operā, Latvijas Radio kora diriģents Sigvards Kļava par Ludviga van Bēthovena Mesas do mažorā atskaņojumu 11. februārī Rīgas Svētā Jāņa baznīcā un vijolniece Baiba Skride par solo Johannesa Brāmsa vijolkoncertā 15. oktobrī Latvijas Nacionālajā operā.

Savukārt nominācijai “Par izcilu sniegumu” žūrija izvirzījusi soprānu Marinu Rebeku par solokoncertiem 15. janvārī Lielajā ģildē un 28. septembrī Latvijas Nacionālajā operā, kā arī par Lučijas lomu operā “Lucia di Lammermoor”. Balvai izvirzīta arī akordeoniste Ksenija Sidorova par solo Erki Svena Tīra opusa “Prophecy” atskaņojumā 31. maijā Lielajā ģildē un solokoncertu 23. novembrī Spīķeru koncertzālē, kā arī nominēts klarnetists Egīls Šēfers par solo Ārona Koplenda Klarnetes koncertā 13. janvārī Lielajā ģildē un Volfganga Amadeja Mocarta un Johannesa Brāmsa klarnetes kvintetos, kas izskanēja 16.februārī Mazajā ģildē.

Balvai nominācijā “Par izcilu darbu ansamblī” izvirzīts klarnetists Guntis Kuzma, vijolnieks Sandis Šteinbergs un pianists Juris Žvikovs.

LA.lv