×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
15. novembris, 2013
Drukāt

LMC atklās Annas Hūtjes izstādi “Pagrieziens!”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

20. novembrī Latvijas Universitātes centrālajā ēkā Laikmetīgās mākslas centrs (LMC) atklās nīderlandiešu mākslinieces Annas Hūtjes izstādi „Pagrieziens!” (TURN!). Anna Hūtje ir pētījusi sinhronās vingrošanas tradīciju sociālistiskajās republikās, domājot par to, vai sinhrons kolektīvs iespējams arī mūsdienās, kad par normu kļuvis individuālisms. Izstādē būs redzama video instalācija, dokumentāls video, izstādes atklāšanas vakarā – arī mākslinieces performance. Izstāde apskatāma Latvijas Univesitātes centrālajā ēkā, Raiņa bulvārī 19, līdz 15. decembrim. Ieeja – bez maksas.
Annas Hūtjes projekts „Pagrieziens!” (TURN!) sākās ar pētījumu par masu kustībām, strādājot pie cita darba – dokumentālā video „Tas bija grūti / to vajadzētu atjaunot”. Iedvesmojoties no radītā materiāla, māksliniece sadarbībā ar vācu horeogrāfi Heiki Hennigu pēcāk radīja horeogrāfiju-iestudējumu, kurā ietvertas atsauces uz dažādām masu kustībām – masu paniku, zibakcijām (flashmob), militārām parādēm u.c. Abu mākslinieču radītais uzvedums, piedaloties simt piecdesmit brīvprātīgiem dalībniekiem, notika Leipcigā, stadionā, kas sociālisma laikā bijusi nozīmīga vieta propagandistiskai masu vingrošanas tradīcijai, savukārt mūsdienās kļuvusi par izteikti komerciālu „RED BULL” arēnu.
Galvenais problēmjautājums, ko māksliniece savā projektā apskata, ir kolektivitāte, kas tiek panākta ar sinhronizētām ķermeņa kustībām, „kļūstot par skrūvīti lielākā mehānismā”. Annu Hūtji interesē, kādos brīžos iedarbojas savstarpējās saites starp cilvēkiem, kādos brīžos rodas kopiena? Kādos brīžos kolektīvs kļūst par iespaidīgu attēlu, izmantotu komerciāliem vai propagandiskiem mērķiem?
Izstādē aplūkojama video instalācija ar kadriem, kas fiksēti gan no putna lidojuma skatupunkta, gan dalībnieku mobilajiem telefoniem, ir iekļautas arī ainas no uzveduma sagatavošanas un mēģinājuma procesa. Projektam „Pagrieziens! (TURN!)” pieder arī Annas Hūtjes performances, viena no tām būs skatāma arī izstādes atklāšanas vakarā.
Par mākslinieci Annu Hūtji:
Anna Hūtje ir māksliniece, kas dzīvo un strādā Amsterdamā. Izglītību ieguvusi Nīderlandes Mākslas institūtā, Mākslas akadēmijā Berlīnē, Kūpera mākslas skolā Ņujorkā, Gerrita Ritvelda Akadēmijā Amsterdamā. Annas Hūtjes darbiem, kas nereti ir performances un to fiksācijas video, raksturīga interese par kustību, cilvēku mijiedarbību telpā un varas attiecībām, kas rodas, cilvēkiem mijiedarbojoties dažādās sabiedriskās situācijās.
Annas Hūtjes darbi apskatāmi Latvijas Universitātes centrālajā ēkā no 21. novembra līdz 15. decembrim katru dienu no plkst. 9.00 līdz 20.00.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+