×
Mobilā versija
Brīdinājums +12°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
15. maijs, 2013
Drukāt

LMC atklās starptautisku izstādi „Tulkojot atsauces I”

foto - publicitātesfoto - publicitātes

23. maijā Laikmetīgās mākslas centra (LMC) Ofisa galerijā tiks atklāta pirmā izstāde no starptautisko izstāžu sērijas „Tulkojot atsauces I”. Izstādē piedalās tādi mākslinieki kā Arnis Balčus un Aija Bley no Latvijas, Žilvins Landzberģis no Lietuvas, Henriks Dunkers no Somijas, Slavs&Tatars no ASV, Marijans Crtaličs no Horvātijas un citi.

„Tulkojot atsauces I” ietvaros norisināsies arī divu dienu simpozijs, kurā jaunākās paaudzes pētnieki un mākslinieki iepazīstinās ar postsociālisma reģionā raksturīgām vai spilgtām nesenās pagātnes zīmēm šodienā, kam sekos arī citi notikumi.
Projekts „Tulkojot atsauces” tiecas notvert un analizēt šodienā joprojām klātesošus padomju laika nospiedumus jeb atsauces postsociālisma teritorijā – mākslā, publiskajā telpā, arhitektūrā, sabiedrībā, kolektīvās un personiskās atmiņas laukā. Līdzīgi kā zemsvītras piezīmes grāmatā, šai izstādē, simpozijā, diskusijās un performatīvos notikumos tulkotās atsauces – dažādas norises, artefakti, citāti, dzīves stila detaļas, mitoloģijas vai nostalģija par padomju laiku – kaleidoskopiski, taču mērķtiecīgi paskaidro un papildina pamatstāstu, mūsu neseno pagātni.
Izstādes „Tulkojot atsauces I” un „Tulkojot atsauces II”, kas sekos pirmajai izstādei – no 4. jūlija līdz 2. augustam, sociālisma un postsociālisma mantojumu postpadomju reģionā iepazīstinās caur vizuālo nospiedumu un to nozīmju savstarpējām attiecībām, izmantojot dažādas pieejas – dokumentējošu, ironisku, pētniecisku, rekonstruējošu un citas. „Tulkojot atsauces” piedalīsies: Arnis Balčus (LV), Tigrans Hačatrijans (AR), Marijans Crtaličs (HR), Žilvins Landsberģis (LT), Lada Nakoņečna (UA), Slavs&Tatars (US), Kristina Normana (EE), Aija Bley (LV), Indre Klimaite (LT), Marge Monko (EE), Igors un Ivans Buharovi (HU) un Henriks Dunkers (FI).
Savukārt simpozijā „Tulkojot atsauces”, kas Laikmetīgās mākslas centrā norisināsies no 23. līdz 24. maijam, jaunākās paaudzes pētnieki un mākslinieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Gruzijas, Ukrainas, Polijas un Horvātijas iepazīstinās ar postsociālisma reģionā raksturīgām vai spilgtām nesenās pagātnes zīmēm šodienā, kā arī diskutēs par dažādām pieejām, kā pētīt, interpretēt un tulkot šo pieredzi. Simpozijā piedalīsies: Magdalēna Radomska (PL), Raela Artela (EE), Ieva Astahovska (LV), Dovile Tumpīte (LT), Mārtiņš Kaprāns (LV), Viktorija Eksta (LV), Davors Miškovics (HR), Sofija Tabatadze (GE), Tamta-Tamāra Šavgulidze (GE), Aļesja Bolota (UA), Vītauts Michelkevičs (LT), Līna Michelkeviče (LT) un Arnis Balčus (LV). Simpozijs norisināsies angļu valodā. Detalizēta tā programma būs pieejama Laikmetīgās mākslas centra mājas lapā www.lcca.lv. Dalība simpozijā – bezmaksas; simpozijam aicinām pieteikties, rakstot Ingai Lācei (inga@lcca.lv).
Paralēli izstādei „Tulkojot atsauces” Laikmetīgās mākslas centrs 24. maijā aicina arī uz „Galda kultūras radošo darbnīcu”, ko vadīs māksliniece Kate Krolle un kuratore Maija Miķelsone. Darbnīca norisināsies kafejnīcā „Vefietis 2”, Skolas ielā 38. Toties 25.maijā norisināsies „Ekspedīcija. Vecmīlgrāvis” – mikronotikumu virkne Vecmīlgrāvja kafejnīcās, tenisa kortos, tirgus laukumā un citās Vecmīlgrāvja ģeogrāfijai zīmīgās vietās. Savukārt 6. jūnijā LMC aicina piedalīties diskusijā „Mākslas superlokalitāte Latvijā: vietas savdabības”, ko vadīs filozofs Kārlis Vērpe.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+