×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
4. novembris, 2013
Drukāt

LMC Ofisa galerijā apskatāma izstāde “Apdzīvojot telpas”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Līdz 22. novembrim Laikmetīgās mākslas centra (LMC) Ofisa galerijā apskatāma izstāde „Apdzīvojot telpas”, ko veidojusi māksliniece Linda Konone, arhitekts Toms Kokins un horeogrāfs Muhameds Fuads (EG), pētot ideju par to, kā noteikta vieta un tās arhitektūra ietekmē cilvēku uzvedību. Izstādes pēdējā dienā plkst. 18.30 notiks saruna ar scenogrāfu Reini Suhanovu par telpu scenogrāfijas kontekstā, kurā Reinis stāstīs par to, kā domā un darbojas, radot scenogrāfiju izrādēm un strādājot pie citiem projektiem. Ieeja izstādē un dalība sarunu vakarā – bez maksas.
Video instalācija „Apdzīvojot telpas” aicina skatītāju novērot neparasto, smieklīgo vai absurdo dažādās ikdienas situācijās, kā arī domāt par to, kādi varētu būt iespējami citādi kopējās telpas izmantošanas scenāriji. Izstādē redzamajos darbos mākslinieki noteiktas darbības apzināti „pārnes” – inscenē citā vidē, jaucot dažādas atmosfēras, privāto ar publisko, urbāno ar dabu.
„Cilvēki veido vidi, un vide – cilvēkus. Tā tas ir jau tūkstošiem gadu, kopš cilvēks iemācījās pieradināt telpu. Noteikta uzvedība sakņojas vietā un kontekstā, un katra telpa sākotnēji paredz atbilstošu izturēšanos. Taču kas notiek, ja mēs veicam noteikumu rokādi – pārnesam vienas telpas uzvedību uz otru jeb pārvietojam telpu, ar to aptverot kādu citu darbību?” izstādi komentē Toms Kokins.
Savukārt izstādes pēdējā dienā, 22. novembrī, plkst. 18.30 sarunā ar scenogrāfu Reini Suhanovu par telpu scenogrāfijas kontekstā mēģināsim notvert kopīgo teātra un vizuālajā mākslā, pievēršoties telpai kā darba radīšanas un uztveršanas ietvaram.
Par māksliniekiem:
Linda Konone ir māksliniece, kas darbojas dažādos ar video un skaņu saistītos starpdisciplināros projektos. Toms Kokins ir arhitekts un pilsētplānotājs, kuru interesē publiskās telpas uzlabošanas idejas un risinājumi. Toms ir arī Starptautiskās Arhitektu vasaras skolas programmas direktors, Laikmetīgās Arhitektūras Informācijas centra vadītājs. Muhameds Fuads ir horeogrāfs no Aleksandrijas, Ēģiptes, kurš veidojis horeogrāfiju izrādēm gan Ēģiptē, gan ārpus tās. Izstādes kuratore: Inga Lāce.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+